Omuzlarım Öne Doğru Eğildi Ne Yapmalıyım? (Seviye – 1)

Omuzların içe dönmesi, öne doğru eğilmesi kambur duruşun başlıca sebepleri arasında yer almaktadır. Şimdi sizlerden omuzlarınızı geriye doğru açmanızı ve dik durmanızı istiyorum eğer bu pozisyonda rahatlıkla durabiliyorsanız sorunumuz yok ancak dik durmaktan rahatsız oluyorsanız ve omuzlarınızın gerginliği sebebiyle yine öne doğru düşüyorsanız, omuzlarınızı öne ve içe kapatıyorsanız bu videoda göstereceğim egzersizlere fazlasıyla ihtiyacınız olacak demektir.

Hareketleri yaparken kaslarınızın esnediğini, uzadığını hissedeceksiniz bu yüzden yavaş ve akıcı bir şekilde hareketleri yapmaya özen gösteriniz ve olur da bir ağrı veya keskin bir acı hissederseniz hareketi sonlandırınız, bunun dışında hareketlerin hepsi herkesin yapabileceği kadar kolay ve pratik olacak şekilde hazırlanmıştır (Seviye – 1).

Burada amacımız kısalmış ve öne doğru kilitlenmiş olan omuz bölgesine yeniden hareketlilik kazandırmaktır biz buna literatür olarak omuz mobilitesi diyoruz ki omuz gibi karmaşık bir eklem bölgesinin hareketliliği düşerse vücudunuzu aynı oranda kısıtlamış olursunuz. Arkasına dönemeyen, başını kaldıramayan ilginç bir insan olursunuz.

Sizler için hazırladığım başlangıç seviyesi bu hareketler sayesinde omuz hareketliliğinizi tekrar kazanabilir ve o bölgedeki gerginliği rahatlatabilirsiniz.

Hepsini ve daha fazlasını videolarda bulabilirsiniz, hazırsanız başlayalım ?

[alert-announce]Hayatınıza spor, sağlık ve hareket katmak ister misiniz? O halde doğru kanaldasınız.
KANALIMA ABONE OLABİLİRSİNİZ: http://goo.gl/zvFGWA

Spor Eğitmeni Mahmut Talha Sağlıklı bilgi, birikim ve tecrübelerini sizlerle paylaşıyor. Fitness, pilates, egzersiz metotları, sağlıklı yaşam tüyoları ve beslenme programları ile daha formda ve sağlıklı olmak sizin için de mümkün.

“Sağlıklı Hoca”yı sosyal medyadan takip edin! ▼
➤ WEBSİTEM: http://goo.gl/hNRFCi
➤ FACEBOOK: http://goo.gl/ATg3dg
➤ TWITTER: http://goo.gl/4DAXhK
➤ INSTAGRAM: http://goo.gl/pjsj1I
➤ TUMBLR http://goo.gl/1k4KXM[/alert-announce]

[alert-note]

[/alert-note]

Leave a Comment

YouTube Kanalım