Sağlıklı Duruş Merkezi (SADUMER) Çok Yakında Sizlerle

Günümüzde bel, boyun ağrısına ve postüral problemlere sahip olan insanların sayısı gittikçe artıyor. Verilere baktığımızda her on kişiden en az yedi si hayatında belli bir süre bel ve boyun ağrısı ile mücadele etmiş ya da halen etmektedir. Araştırmalara göre ortalama insan ömrünün erkeklerde 75, kadınlarda 80 yıl olduğu Türkiye’de her bireyin hayatında en az bir defa bel ve boyun ağrısı ile mücadele ettiği de tespit edilmiştir. Bu durum sadece Türkiye’de değil dünyada da farksızdır.

Toplumun büyük bir kısmında yanlış araç, gereç ve ekipman kullanımına, fiziksel inaktiviteye ve oturma, yürüme, yatma gibi yanlış yaşam tarzı alışkanlıklarına bağlı postüral (duruş) problemleri ve buna bağlı mekanik kronik ağrılar gelişmektedir.

Değişen ve dönüşen yaşam koşulları, çevresel ve sosyal etmenler, teknoloji ve beslenme alışkanlıkları, covid 19 salgını gibi faktörler de bu olumsuz durumu desteklemektedir.

Toplumun bu gibi sorunlarının ve ihtiyaçlarının farkında olan Sağlıklı Duruş Merkezi (SADUMER) uzman ekibi olarak toplumsal ve bireysel ihtiyaçları kişi özelinde yapacağımız 3 boyutlu vücut analizi ve manuel olarak yapacağımız özel testler ile belirleyip ihtiyaca uygun yaklaşımları uygulamaktayız.

Bu noktada sizlere doğru egzersiz bilincini kazandırma, beden farkındalığı eğitimleri, ileride problem haline gelebilecek büyük ve küçük çaplı sorunların tespit edilmesi ve çözüm yollarının gösterilmesi, bilinçli olarak takip edilmeyen beden duruşuna dikkatin çekilmesi ve sürdürülebilir duruş alışkanlıkları kazandırma, öğrencilere, masa başı çalışanlara, hareketsiz yaşam tarzını benimseyen ve genel sağlık seviyesi kötüye giden kişilere karne vermek vasıtasıyla onları bilinçlendirme, gerekli bütün kuvvet, nefes, farkındalık, germe egzersizlerinin eğitimi ve uygulanması çalışmaları ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Unutmayın ki sağlığımızı ve duruşumuzu korumak bizim elimizde.

Projeyi yakından takip etmek için aşağıdaki adresleri ziyaret edebilirsiniz

Sağlıklı Duruş Merkezi | Sadumer |

https://www.instagram.com/sagliklidur/

Leave a Comment

YouTube Kanalım