Mahmut Talha Sağlıklı –  (Sağlıklı Hoca) kimdir?

1984 yılında doğdu. Orta okul yıllarında İstanbul Güreş İhtisas Kulübü’nde güreşe başladı ve büyük başarılar elde ederek, İstanbul ve Türkiye şampiyonu oldu. Başarılarını milli takım düzeyinde ülkemizi temsil ederek sürdürdü. Aktif sporculuk döneminin ardından akademik hayatına Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde devam etti ve lisans eğitimi sonrasında yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde tamamladı. Ayrıca  Okan Üniversitesi’nde Spor Fizyolojisi alanında yüksek lisans yaptı.

Üniversite yıllarında katıldığı work and travel programları dahilinde Amerika’da spor eğitmenliği yaptı. Farklı spor disiplinleri ve branşları denemeyi sürdürerek egzersiz birikimini her zaman geliştirmeyi hedefledi. The Pilates Coach bünyesinde düzenlenen uluslararası eğitimlere katılarak Pilates eğitmeni oldu ve reformer, mat pilates egzersizlerini geliştirmeye başladı.

2021 yılında Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu’nda As Başkan ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.  Emlak Konut Spor Kulübü’nde yönetim kurulu üyesi olan Mahmut Talha Sağlıklı, aynı zamanda gençlerimizin spora teşvik edilmesi, milli ve manevi değerlerini öğrenebilmesi için çalışmalar  yapmakta ve onları gelişimleri konusunda desteklemektedir.

SaglikliHoca.com blog sayfası ve yine Sağlıklı Hoca YouTube kanalı üzerinde başlattığı “Dik Duruş Akademisi” isimli çalışması  büyük ilgi gördü ve gencinden yaşlısına kadar geniş kitlelere ulaştı. Sade, anlaşılır ve pratik bir şekilde uygulanabilir olan bu program günümüzde geniş bir kitle tarafından memnuniyetle uygulanmaktadır. Buradan hareketle kaleme aldığı kitabı “8 Haftada Dik Durma Sanatı” raflarda yerini aldı.

Beyin konusunda araştırmalar yaparak, egzersiz ile beyin arasındaki ilişkiyi incelemeye başladı. “FitBeyin” egzersizleri sistemini kurduktan sonra odaklanmayı, dikkati ve hızlı karar vermeyi geliştiren hareketleri, egzersizleri hem uygulamaya hem de öğretmeye başladı. Geliştirdiği hareketler günümüzde pek çok spor kulübünde ve salonunda halen uygulanmaktadır.

Verdiği eğitimler, seminerler ise şu şekildedir; “Dik Duruş Akademisi”, “Fit Beyin” ve “Sağlıklı Nefes”

ÖZETLE:
Fitness, Pilates eğitmeni. Eski milli sporcu, güreşçi. İnsanların vücudu ile konuşan ve onları düzeltmeye çalışan kişi. Postür, duruş bozukluklarını önemseyen dik duruş uzmanı, son kambur bükücü. Beyin meraklısı ve sevdalısı. Sağlıklı soyadı ile müsemma ve sağlıklı yaşam sevdalısı. Bilginin kölesi. Anatomi, fizyoloji ve biyomekanik ile ilgilenen. Spor malzemelerini deneyen yorumlayan. YouTube deryasında Sağlıklı Hoca kanalı ile yol alan bir kaptan. Hatice’nin kocası. Harun’un babası. Sağlıklı olmak isteyenlerin hocası. Yeni bilgilerin ve deneyimlerin peşinde koşan bir seyyah.

SAĞLIKLI OLMAK SENİN DE HAKKIN

Yazılarımda göreceğiniz şekilde kendi konuma ve uzmanlık alanıma yoğunlaşmış durumdayım. Eğer sporla ilgili konuları merak ediyorsanız takipte ve karşılıklı paylaşım içinde olmanızı tavsiye ederim. Lütfen yorum ve görüşlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Türkiye’nin en sağlıklı blog sayfası olan www.sagliklihoca.com adresinde kısaca neler var?

Dik Duruş Akademisi, Beslenme Önerileri, Antrenman Teknikleri, Zayıflama Yöntemleri, Spor Malzemeleri İncelemeleri, Sağlıklı Yaşam İçerikleri, Nefes Teknikleri, Gezi ve Seyahat Önerileri, Sağlıklı Sohbetler, Nasıl Yapmalı, Sağlık ve Spor Kitapları Önerileri, TV Programlarım, Fit Beyin Çalışmaları, Spor Fizyolojisi, Motivasyon, Evde Spor Fikirleri,

Sağlıkla

Mahmut Talha Sağlıklı

3 thoughts on “HAKKIMDA”
  1. Kendi güzel, gönlü güzel hocam…
    Bu samimiyet nerden veya neden böyle başladım diye sorarsanız, çünki duruş bozukluğum oldugundan ve bu konuda bir kaç aydır neler yapabilirimi araştırırken, şimdi sizinle tesadüfen müşerref oldum, hemen kitabınızı sipariş ettim, birkaç videonuzu izledikten sonra da yaptığınız işi belli alanlara yoğunlaştırarak, işinizi ne kadar doğru yaptığınız izlenimini bende bıraktığnızdan ve “marifet iltifata tabidir” sözüne de istinaden aynı zamanda da sizden yaşça çok büyük olduğumdan ,içimden böyle hitap etmek geldi (affınıza sığınarak…)
    Acaba özel dersleriniz veya sizinle tanışmak imkanı varmıdır diyede öğrenmek istediğimden yazıyorum.
    Size işinizde kolaylıklar diliyorum…
    Sağlıkla kalın..

  2. Mahmut hocam merhaba sizi takip ediyorum sizinle nasıl iletişime geçebiliriz daha önce Instagram dan da yazdım size

Leave a Comment