HAKKIMDA

Mahmut Talha Sağlıklı –  (Sağlıklı Hoca) kimdir?

1984 yılında doğdu. Orta okul yıllarında İstanbul Güreş İhtisas Kulübü’nde güreşe başladı ve büyük başarılar elde ederek, İstanbul ve Türkiye şampiyonu oldu. Başarılarını milli takım düzeyinde ülkemizi temsil ederek sürdürdü. Aktif sporculuk döneminin ardından akademik hayatına Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde devam etti ve lisans eğitimi sonrasında yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde tamamladı. Üniversite yıllarında katıldığı uluslararası programlar dahilinde Amerika’da yaz kamplarında spor eğitmenliği ve cankurtaranlık yaptı. Farklı spor disiplinleri ve branşları denemeyi sürdürerek egzersiz birikimini her zaman geliştirmeyi hedefledi. The Pilates Coach bünyesinde düzenlenen uluslararası eğitimlere katılarak Pilates eğitmeni oldu ve reformer, mat pilates egzersizlerini geliştirmeye başladı. Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu bünyesinde düzenlenen eğitimlerde II. Kademe antrenör kademesine yükseldi. Eski TRT Spikeri Enver Seyitoğlu’ndan güzel ve etkili konuşma, diksiyon, fonetik eğitimi aldı. Beyin konusunda araştırmalar yaparak, egzersiz ve beyin arasındaki ilişkiyi incelemeye başladı. “FitBeyin Egzersizleri” sistemini kurduktan sonra odaklanmayı, dikkati ve hızlı karar vermeyi geliştiren hareketleri, egzersizleri hem uygulamaya hem de öğretmeye başladı. Şehirlerde yaşayan, plazalarda çalışan ve hareketsiz kaldığı için vücut formunu kaybeden şirket çalışanlarına hem kişisel hem de kurumsal olarak danışmanlık yapmaktadır. “Açık Beyin” ekibi bünyesinde verdiği eğitimler şu şekildedir; “Vücudunuzla Konuşun”, “Sağlıklı Beyin”, “Sağlıklı Beslen Bilinçli Beslen” ve “Sağlıklı Sohbetler”.

ÖZETLE:
Fitness, Pilates eğitmeni. Eski milli sporcu, güreşçi. İnsanların vücudu ile konuşan ve onları düzeltmeye çalışan kişi. Postür, duruş bozukluklarını önemseyen dik duruş uzmanı, son kambur bükücü. Beyin meraklısı ve sevdalısı. Sağlıklı soyadı ile müsemma ve sağlıklı yaşam sevdalısı. Bilginin kölesi. Anatomi, fizyoloji ve biyomekanik ile ilgilenen. Spor malzemelerini deneyen yorumlayan. YouTube deryasında Sağlıklı Hoca kanalı ile yol alan bir kaptan. Hatice’nin kocası. Sağlıklı olmak isteyenlerin hocası. Yeni bilgilerin ve deneyimlerin peşinde koşan bir seyyah.

Bu blog sayfasında amacım ise sizleri spor ve sağlık dolu bir hayat ile tanıştırmak.

“Herkesin hayatında bir an gelir, içindeki ateş söner. Sonra, bir başka insanla karşılaşınca alevlenir. Hepimiz içimizdeki ruhu yeniden tutuşturan o insanlara müteşekkir olmalıyız.” (Albert Schweitzer)

Mahmut Talha Sağlıklı hakkında

SAĞLIKLI OLMAK SENİN DE HAKKIN

Uzmanlık alanlarım

Pilates Eğitmenliği
Fitness Eğitmenliği
Anatomi, Fonksiyonel Postür Analizi
Egzersiz Fizyolojisi
Kardiyo Egzersiz Planlaması & PT Uygulamaları
Level – 1 Mat Exercises
Level – 2 Mat Exercises
Spinning Cycle
Trainer and Communications Skills
Bosu Training Ball Training System

Eğitim teferruatlarım ile sizi sıkmak istemem ama hangi okulları ve kursları bitirdiğimi, iş tecrübelerimi görmek isterseniz www.linkedin.com/in/mtsaglikli adresini ziyaret edebilir ve CV görünümünde inceleyebilirsiniz.

Blog yazarı olarak internet dünyasını ve sosyal medyayı bilmemek olmazdı. Kendi uzmanlık alanımda ve sosyal medyada söz sahibi olabilmek adına ihtiyacım olan Microsoft sertifikalı web tasarım, bilgisayar, grafik kurslarını bitirdim. Sayfamda yayınladığım yazılara uygun resimleri Photoshop’ta kendim düzenliyor ve videolarımı montajlıyorum. Zamanımın el verdiği ölçüde zengin ve bilgilendirici içeriğe önem veriyor ve sahip olduğum bilgileri en etkin şekilde aktarıyorum.

Yazılarımda göreceğiniz şekilde kendi konuma ve uzmanlık alanıma yoğunlaşmış durumdayım. Eğer sporla ilgili konuları merak ediyorsanız takipte ve karşılıklı paylaşım içinde olmanızı tavsiye ederim. Lütfen yorum ve görüşlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Hakkımda özetle fikir sahibi olmanız için “Beyin Haritamı” aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

Bir Spor Eğitmeninin Beyin Haritası

Kendi spor blog sayfamda yaptığım paylaşımlar;

– SPOR
Spora yönelik ülkemizde ve dünyadaki gündemi takip eder son trendleri sizlerle paylaşırım.
– SPOR HAREKETLERİ EGZERSİZLER
Profesyonel olarak spor eğitmenliği yapmaktayım. Yaptığım paylaşımlar da spor hareketlerinin faydaları, yapılış şekilleri, hatalar gibi konuları ele alırım. Fitness, Pilates, Yoga v.b branşlar ile yakında ilgiliyimdir.
– SPOR MALZEMELERİ HAKKINDA DETAYLI PAYLAŞIMLAR
Spor malzemelerinin imalatı, satışı ile meşgul olduğum dönemlerde sektörün öncü firmaları ile tanışma ve püf noktalarını öğrenme fırsatı yakaladım. Spor malzemeleri alanında bağlantılarımı sürdürmekteyim ve satın almadan, kuruluma, kullanımdan, tercih sebeplerine kadar önemli başlıklarda sizleri bilgilendirmeye çalışıyorum.
– SAĞLIKLI YAŞAM
Sağlıklı yaşamanın en önemli hususlarından birisi olan sporun faydalarını, beslenme tüyolarını bu başlık altından takip edebilirsiniz ayrıca “detoks”a (arınma) yönelik yaptığımız çalışmaları da sizlere ulaştırmak istedim.

Sağlıkla

Mahmut Talha Sağlıklı

One Comment

  1. Fatih HUYLU Reply

    hocam hayırlı günler ben evde koşu bandı ile zamanımı kaliteleştirmeye gayret gösteriyorum koşu bandım ULYIMA DC 3000 koşu badımın altına tahta koyarak rampa konumuna getiriyorum makinaya zarar verir mi ?
    teşekürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X