HAKKIMDA

Mahmut Talha Sağlıklı –  (Sağlıklı Hoca) kimdir?

1984 yılında doğdu. Orta okul yıllarında İstanbul Güreş İhtisas Kulübü’nde güreşe başladı ve büyük başarılar elde ederek, İstanbul ve Türkiye şampiyonu oldu. Başarılarını milli takım düzeyinde ülkemizi temsil ederek sürdürdü. Aktif sporculuk döneminin ardından akademik hayatına Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde devam etti ve lisans eğitimi sonrasında yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde tamamladı.

Üniversite yıllarında katıldığı uluslararası programlar dahilinde Amerika’da yaz kamplarında spor eğitmenliği ve cankurtaranlık yaptı. Farklı spor disiplinleri ve branşları denemeyi sürdürerek egzersiz birikimini her zaman geliştirmeyi hedefledi. The Pilates Coach bünyesinde düzenlenen uluslararası eğitimlere katılarak Pilates eğitmeni oldu ve reformer, mat pilates egzersizlerini geliştirmeye başladı.

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu bünyesinde düzenlenen eğitimlerde II. Kademe antrenör kademesine yükseldi ve bu alanda düzenlenen pek çok uluslararası etkinliği yerinde takip ederek, çeşitli spor ekipmanlarının master trainer ünvanlı eğitmeni oldu. 2021 yılında “Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu”nda yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladı.

SaglikliHoca.com blog sayfası ve yine Sağlıklı Hoca YouTube kanalı üzerinde başlattığı “Dik Duruş Akademisi” isimli çalışması  büyük ilgi gördü ve gencinden yaşlısına kadar geniş kitlelere ulaştı. Sade, anlaşılır ve pratik bir şekilde uygulanabilir olan bu program günümüzde geniş bir kitle tarafından memnuniyetle uygulanmaktadır. Buradan hareketle kaleme aldığı kitabı “8 Haftada Dik Durma Sanatı” raflarda yerini aldı.

Beyin konusunda araştırmalar yaparak, egzersiz ile beyin arasındaki ilişkiyi incelemeye başladı. “FitBeyin” egzersizleri sistemini kurduktan sonra odaklanmayı, dikkati ve hızlı karar vermeyi geliştiren hareketleri, egzersizleri hem uygulamaya hem de öğretmeye başladı. Geliştirdiği hareketler günümüzde pek çok spor kulübünde ve salonunda halen uygulanmaktadır.

Emlak Konut Spor Kulübü’nde yönetim kurulu üyesi olan Mahmut Talha Sağlıklı, aynı zamanda gençlerimizin spora teşvik edilmesi, milli ve manevi değerlerini öğrenebilmesi için çalışmalar yapmakta ve onları gelişimleri konusunda desteklemektedir.

Verdiği eğitimler, seminerler ise şu şekildedir; “Dik Duruş Akademisi”, “Fit Beyin” ve “Sağlıklı Nefes”

ÖZETLE:
Fitness, Pilates eğitmeni. Eski milli sporcu, güreşçi. İnsanların vücudu ile konuşan ve onları düzeltmeye çalışan kişi. Postür, duruş bozukluklarını önemseyen dik duruş uzmanı, son kambur bükücü. Beyin meraklısı ve sevdalısı. Sağlıklı soyadı ile müsemma ve sağlıklı yaşam sevdalısı. Bilginin kölesi. Anatomi, fizyoloji ve biyomekanik ile ilgilenen. Spor malzemelerini deneyen yorumlayan. YouTube deryasında Sağlıklı Hoca kanalı ile yol alan bir kaptan. Hatice’nin kocası. Harun’un babası. Sağlıklı olmak isteyenlerin hocası. Yeni bilgilerin ve deneyimlerin peşinde koşan bir seyyah.

SAĞLIKLI OLMAK SENİN DE HAKKIN

Yazılarımda göreceğiniz şekilde kendi konuma ve uzmanlık alanıma yoğunlaşmış durumdayım. Eğer sporla ilgili konuları merak ediyorsanız takipte ve karşılıklı paylaşım içinde olmanızı tavsiye ederim. Lütfen yorum ve görüşlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Türkiye’nin en sağlıklı blog sayfası olan www.sagliklihoca.com adresinde kısaca neler var?

Dik Duruş Akademisi, Beslenme Önerileri, Antrenman Teknikleri, Zayıflama Yöntemleri, Spor Malzemeleri İncelemeleri, Sağlıklı Yaşam İçerikleri, Nefes Teknikleri, Gezi ve Seyahat Önerileri, Sağlıklı Sohbetler, Nasıl Yapmalı, Sağlık ve Spor Kitapları Önerileri, TV Programlarım, Fit Beyin Çalışmaları, Spor Fizyolojisi, Motivasyon, Evde Spor Fikirleri,

Sağlıkla

Mahmut Talha Sağlıklı

One Comment

  1. Fatih HUYLU Reply

    hocam hayırlı günler ben evde koşu bandı ile zamanımı kaliteleştirmeye gayret gösteriyorum koşu bandım ULYIMA DC 3000 koşu badımın altına tahta koyarak rampa konumuna getiriyorum makinaya zarar verir mi ?
    teşekürler

Yorumunu paylaşmak ister misin?

X