Moovbuddy Uygulaması ile Egzersizlerini Yönet

Moovbuddy fiziksel sağlığı korumaya ve tedavi etmeye yardımcı bir egzersiz uygulaması olmanın yanında egzersiz arkadaşı olmayı hedefliyor. Bel, boyun ağrılarını azaltmak isteyen, omuz, diz, kalça gibi bölgeler için bölgesel güçlendirme yapmak isteyen ya da postürünü düzeltmek isteyen herkes için doktor ve fizyoterapistlerin bizzat hazırladıkları egzersiz protokolleri bulunuyor. Kullanıcılar MoovBuddy’den kendi istedikleri zamanlarda hatırlatmalar alabiliyor, gelişme ve ağrı durumlarının takibini yapabiliyor. MoovBuddy, kullanıcılarına özel günlük önerilerde bulunuyor. Tüm bunlarla birlikte kullanıcılar MoovBuddy’de amaçlarına yönelik spesifik egzersizlere kaydolabiliyor, aşama aşama ilerleyerek gelişimini devam ettirebiliyor.

MoovBuddy her yaştan kullanıcılar için uygun. Özellikle vücudunun belli bölgelerinde ağrı yaşayan  kişiler için, duruşunu düzeltmek isteyenler ve ofiste veya bilgisayar başında çalışırken egzersiz yapmak isteyenler için özel programlar bulunmakta. Bunların yanında kadınlara özel adet dönemi ağrılarını azaltmaya yönelik programlar, doğum sonrası egzersizler gibi seçenekler, nefes egzersizleri, uzun yolculuklarda yapılabilecek şişkinlik önleyici, kan akışını düzenleyici egzersizler ve gamerlar için özel egzersizler de mevcut.

MoovBuddy’nin kullanıcıya sunduğu en iyi fayda, evde, işte, telefonunun yanında olduğu her yerde yapabileceği kısa ve etkili egzersizler sunabilmesi. Kullanıcılar günlük çok az bir vakit ayırarak ağrılarında ciddi bir azalma görecek ve yaşam kalitelerinin arttığını hissedecekler. MoovBuddy’de bulunan her egzersiz programının doktor ve fizyoterapistlerden oluşan bir ekip tarafından özenle hazırlanmış olması egzersizlerin etkili olmasını sağlayan en önemli faktör.

Tam da kendi evlerimizde, annemizde, babamızda gördüğümüz kas-iskelet sistemi ağrılarının ameliyata kadar ilerlediği durumların, aslında başlangıç seviyesinde “kısa ve etkili” egzersizlerle çözülebileceği gerçeği bu uygulamanın doğmasına sebep oldu. Şimdi bütün dünyada insanların sağlığına dokunabiliyor, yaşam kalitelerini arttırabiliyoruz.

Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre her 3 kişiden 1i bel ve boyun ağrılarından muzdarip. Bu kişiler yılda 11 gün işlerinden izin alıyor. Bu durum hem kişisel maliyetlere ve ileride ciddi sağlık problemlerine hem de devlet tarafında yüksek maliyetlere sebep oluyor. Ancak bu maliyetler ve sağlık problemleri oturma, yatma, telefon kullanımı, vb. ile ilgili yanlış alışkanlıkların önüne geçerek ve doğru egzersizleri yaparak önlenebilir. MoovBuddy bu noktada devreye giriyor. Hem kullanıcıya gün içinde hatırlatmalar göndererek doğru duruşu, oturuşu vb. hatırlatıyor hem de

kullanıcıların doktorlar tarafından literatüre dayalı hazırlanmış doğru egzersizlere ulaşmalarını ve egzersizlerde devamlılığı sağlıyor. Böylece

kullanıcıların ilaç kullanımını, hastane maliyetlerini ve ameliyat ihtiyaçlarını azaltmak asıl hedef. Bizim gibi sağlık alanında fayda yaratmaya çalışan uygulamaların kullanımı yaygınlaşıyor. Bunun en çarpıcı göstergesi devletlerin sağlık uygulamalarını ilaç gibi konumlandırmaya başlaması. Amerika’da sağlık uygulamaları doktorlar tarafından ilaç gibi reçete ediliyor. Almanya’da da geçen ay sağlık uygulamalarının reçete edilebilmesi önerisi meclise getirildi.

Şu anda MoovBuddy’ye kayıtlı 1100’ün üzerinde doktor ve fizyoterapist bulunuyor. Kullanıcılar arasından programını %33 oranında tamamlayanların %91i ağrılarında azalma olduğunu söyledi.

Moovbuddy hem Android hem de IOS cihazlarda kullanabilirsiniz. İndirmek için tıklayın

Share

Yorumunu paylaşmak ister misin?

X
%d blogcu bunu beğendi: