İp Atlayarak Zayıflamaya Var Mısınız?

İp atlamak sizin için ne ifade ediyor?

Benim için havada dönen bir ipten çok daha fazlasını ifade ediyor çünkü çok etkili bir kardiyo egzersizinden yani yağ yakıcı bir antrenmandan bahsediyoruz.

Koşu bandı, eliptik veya yatay bisiklet gibi pahalı ekipmanlara ihtiyaç duymadan siz de sadece bir atlama ipi kullanabilir ve haftalık egzersiz yapma, hareket etme hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Bu videoda sizler için örnek bir antrenman programını uyguluyorum;

➰ 20 ip atlama
? 30 saniye dinlenme
? 5 set yani 100 kere tekrar etme şeklinde programa başlıyoruz ve her gün 20’lik setlerimize bir yenisini ekliyoruz yani birinci gün 100, ikinci gün 120, üçüncü gün 140 tane şeklinde artırarak bu programı üç haftaya tamamlıyoruz.

Üçüncü haftadan itibaren 100’erli setler yapmaya çalışıyoruz örneğin 100 x 3 set yada kondisyonunuz izin verirse 100 x 5 set şeklinde deneyebilirsiniz. Benim ip atlama rutinim günlük 100 x 10 set şeklinde ve bunu haftada 5 gün yaparak, haftalık 5 bin tane ip atlıyorum, formumu koruyorum.

Siz de beslenmenize dikkat ederek, düzenli ip atlarsanız sonuçları hızlıca görebilir ve forma girmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Bu videonun sonunda size birkaç tane ekstra figür gösterdim, dilerseniz bunları da ileride programınıza ekleyebilir ve ip atlama sürecini daha keyifli daha cazip bir hale getirebilirsiniz.

Şimdiden herkese iyi antrenmanlar.

Unutmayın! Sağlıklı olmak sizin de hakkınız.

[alert-announce]Hayatınıza spor, sağlık ve hareket katmak ister misiniz? O halde doğru kanaldasınız.
KANALIMA ABONE OLABİLİRSİNİZ: http://goo.gl/zvFGWA

Spor Eğitmeni Mahmut Talha Sağlıklı bilgi, birikim ve tecrübelerini sizlerle paylaşıyor. Fitness, pilates, egzersiz metotları, sağlıklı yaşam tüyoları ve beslenme programları ile daha formda ve sağlıklı olmak sizin için de mümkün.

“Sağlıklı Hoca”yı sosyal medyadan takip edin! ▼
➤ WEBSİTEM: http://goo.gl/hNRFCi
➤ FACEBOOK: http://goo.gl/ATg3dg
➤ TWITTER: http://goo.gl/4DAXhK
➤ INSTAGRAM: http://goo.gl/pjsj1I
➤ TUMBLR http://goo.gl/1k4KXM[/alert-announce]

[alert-announce]

İP ATLAMA hakkında diğer yazılar

[/alert-announce]

Yorumunu paylaşmak ister misin?

YouTube Kanalım
%d blogcu bunu beğendi: