Halat Egzersizleri ile Tüm Vücudu Çalıştır ve Forma Gir

YÜZ YILLARDIR İNSANLIK HALAT KULLANIYOR, ÇEKMEK, TAŞIMAK, KALDIRMAK İÇİN HALATI TUTMANIZ GEREK, BU KADİM TECRÜBEYİ ANTRENMANLARINIZA AKTARMAYA HAZIR MISINIZ?

Bu videomuzda son zamanların popüler ekipmanlarından birisi olan halat egzersizlerini sizlerle paylaşmak istedim.

Birbirinden etkili ve zorlu 17 tane hareketi bu videoda bulacaksınız. Tabii ki hareketleri denemeden önce ısınma hareketleri yapmayı ve vücudumuzu yüksek tempo için hazırlamayı unutmuyoruz.

FAYDALARI NELERDİR?

– Nabzı ideal yağ yakım aralığına getirerek kilo vermenize, zayıflamanıza yardımcı olur.
– Tüm kas gruplarının etkin şekilde çalışmasını sağlar, vücut kas kitlenizi ideal şekilde artırır.
– Hem halatı kontrol etmek hem de hareketleri uyumlu şekilde yapabilmek için odaklanmanız gerekir, böylece koordinasyon beceriniz gelişir.
– Kavrama (grip) becerisi gerektiren ön kol ve el kaslarını çok iyi çalıştırır.
– Halatın yer çekimi ile uyuma girmesi sonucu sürekli denge merkezi değişmektedir bu şekilde sizin de denge yeteneğinizde gelişmeler olacaktır.
– HIIT yani Yüksek Şiddetli Aralıklı Antrenman hareketlerini halat ile yapabilirsiniz.

NASIL ÇALIŞMALIYIZ?

İlk 2 yada 3 hafta yavaş tempo ile başlayınız. Önce hareketleri keşfedin, doğru formlarını yakalamaya çalışın.

Uyum haftaları sonrasında videoda gösterdiğim 17 tane egzersizden en az 8 tanesini seçiniz ve her hareketi 30 saniye yapınız. Böylece arka arkaya 4 dk boyunca çalışmış olacaksınız. Bu döngüyü 3 kere tekrar edin böylece 12 dakikalık çalışmamızı yapmış olacaksınız.

NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Genel sağlık durumu açısından bu antrenman için elverişli olmalısınız, kalp ve dolaşım sisteminiz iyi olmalıdır, ayak bileği, diz ve bel bölgeleri yanı sıra eklem rahatsızlıklarınız olmamalıdır! Genel olarak sağlıklı olduğunuzu düşünüyorsanız ve doktorunuz da sizi teyit ediyorsa antrenmanımıza hoşgeldiniz.

SAĞLIKLI HOCA DER Kİ;

Halat egzersizleri tüm vücudu çalıştıran ve vücut merkezini (core) aktive eden bir çalışma. Alt vücudu ve üst vücudu koordineli olarak çalıştıran çok etkili bir metot. Hem eğleneceksiniz hem de çok iyi kalori harcayacaksınız.

Şimdiden iyi çalışmalar

Yorumunu paylaşmak ister misin?

X
%d blogcu bunu beğendi: