Evde Meyve Kurutmak

Rengine, lezzetine göre onlarca hatta yüzlerce farklı çeşit meyve hayatımızda önemli bir yer tutuyor. Yazın veya kışın masalarımızın vageçilmezi olan bu tatları bir çok farklı formda tüketebiliyoruz. Bazen meyve olarak bazen tatlı olarak bazen de meyve kurusu olarak masalarımızı süsleyebiliyorlar.

Bu video çalışmamızda sizler için güzel bir püf noktasını paylaşıyorum. Meyveleri dilimleyerek evimizde nasıl kurutabileceğimizi anlatıyorum. İnce ince dilimleyerek peteklerimizin üzerine dizdiğimiz meyve parçaları ortalama bir ila iki gün arasında bekletildiğinde kurutulmuş oluyor ve leziz bir hale geliyor.

Özellikle eskiden soba kullanmış kişiler beni daha iyi anlayacaktır. Üzerinde yemek pişirdiğimiz, çay demlediğimiz ve mantar közlediğimiz bu sıcak zeminin yerini günümüzde kalorifer petekleri almıştır. Buradan hareketle meyve kurutma tekniğimizi de bu doğrultuda uyguluyor olacağız.

Hepsi ve daha fazlasını bu videoda bulabilirsiniz.

Bu arada oğlum Harun Sağlıklı da videomuza misafir oldu ve çekim süresinin biraz uzamasına yol açtı 🙂 anlayışınız için teşekkür etmek isterim.

Afiyet olsun

[alert-announce]Hayatınıza spor, sağlık ve hareket katmak ister misiniz? O halde doğru kanaldasınız.
KANALIMA ABONE OLABİLİRSİNİZ: http://goo.gl/zvFGWA

Spor Eğitmeni Mahmut Talha Sağlıklı bilgi, birikim ve tecrübelerini sizlerle paylaşıyor. Fitness, pilates, egzersiz metotları, sağlıklı yaşam tüyoları ve beslenme programları ile daha formda ve sağlıklı olmak sizin için de mümkün.

“Sağlıklı Hoca”yı sosyal medyadan takip edin! ▼

➤ WEBSİTEM: http://goo.gl/hNRFCi
➤ FACEBOOK: http://goo.gl/ATg3dg
➤ TWITTER: http://goo.gl/4DAXhK
➤ INSTAGRAM: http://goo.gl/pjsj1I
➤ TUMBLR http://goo.gl/1k4KXM[/alert-announce]

Leave a Comment

YouTube Kanalım