Bel Fıtığı Olanlar İçin Uygun Egzersizler Nelerdir?

Günümüzde pek çok kişinin bel fıtığı vb şikayetleri olmaktadır.  Bu tür durumlarda ilk yapılması gereken uzman bir doktora müracaat edilmesi ve durumun tıbbi açıdan değerlendirilmesidir. Bu süreçte egzersiz yapabilir onayı almanız halinde ise uygulayabileceğiniz bir takım güvenli yöntemler ve egzersiz çeşitleri bulunmaktadır. Bir video ve blog yazısı şeklinde ele aldığım bu konunun bir çok kişiye rehber olmasını diliyorum.

Birinci ve en çok bilinen yöntemlerden birisi “Pilates”tir ve doğru bir eğitmenin rehberliğinde sizin için çok faydalı olabilir. İkinci ve bir diğer yöntemimiz ise “Fitness” uygulamaları içinde yer alan core yani merkez bölge antrenmanıdır, bu şekilde bel ve çevresini güçlü bir kas korsesi ile yeniden inşa edebilirsiniz, bunun için de başlarda bir eğitmen desteği almanızı öneririm. En çok bilinen, uygulanan yöntemlerden bir diğeri ise “Yüzme”dir ancak bunun da doğru teknikler ile uygulanması önem arz etmektedir, yine özel dersler alarak bacak çırpmayı öğrenebilir ve sırt üstü yüzme tekniğinizi geliştirebilirsiniz.

Bu ve benzeri pek çok öneriyi bu videoda detayları ile bulabilirsiniz. Dikkat ettiyseniz bir çok özel tekniği uzman bir eğitmen eşliğinde tavsiye ediyorum çünkü bel ağrıları ve dejenerasyonları ciddi bir durumdur, doğru gözlem ve testler ile eğitmeninizin size özel olarak egzersizleri dizayn etmesi, güvenli aralığa getirmesi gerekir.

Yorumunu paylaşmak ister misin?

YouTube Kanalım
%d blogcu bunu beğendi: