Alkali Su Nasıl Yapılır?

Alkali SuSu ve su tüketimi hepimiz için son derece önemli bunu diğer yazılarımda önemle vurgulamıştım ve bugün bir diğer önemli konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Açıkcası “alkali su” hakkında bilgi sahibi olduktan sonra mineral değeri düşük, ölü su içtiğimi anlamam uzun sürmedi. Bu yazımda size sadece bu konuyu anlatacağım ancak PH konusunu da bilmeniz gerektiğini düşünüyorum bu yüzden lütfen “PH nedir?” başlıklı yazımı da okuyunuz.

Eğer siz de benim gibi yoğun spor yapıyorsanız, sürekli terliyor ve vücudunuzdan mineral kaybediyorsunuz demektir. İstemeden de olsa terinizin tadına baktığınız olmuştur, hatırlarsanız tuzlu bir tadı vardı yani terlediğiniz her an vücudunuzdan mineral kaybediyorsunuz sonuç olarak bunu yerine koymanız gerekir. O halde bol mineralli ve PH’lı bir su yapmanın vakti gelmiş demektir.

Haydi Alkali Su Yapalım !!!

1 lt suyun içerisine yarım çay kaşığı karbonat eklemeniz halinde suyun PH değeri 8 ve daha yukarı değerlere çıkarmanız mümkündür.

Eğer aşırı terlemişseniz antrenman sonrası içeceği olarak karbonatlı suyunuzun içine yine yarım çay kaşığı kadar Himalaya Tuzu (Çankırı Tuzu da olabilir) ekleyebilirsiniz. İyotlu sofra tuzunu aklınızdan bile geçirmeyin.

Eğer yağ yakımına yönelik bir içecek istiyorsanız, karbonatlı suyunuza elma sirkesi yada limon ekleyebilirsiniz.

Günlük Tüketim !!!

20 kilo ağırlık başına 1 lt alkali su içebilirsiniz yani 100 kilo olan birisi günde 5 lt alkali su içebilir. Suyu tek dikişte hızlıca değil, yudum yudum ve aralıklı içmelisiniz.

Asidik olmayan yani tam tersi olan “alkali su tüketmek” böbreklerinizin işini kolaylaştıracak, kanınızın ve idrarınızın PH değerlerini yükseltecek, organları besleyecek ve sağlık bir şekilde yaş almanızı sağlayacaktır.

Afiyet olsun

ALKALİ SU NASIL YAPILIR? (VİDEO EŞLİĞİNDE ANLATIM)

4 Comments

  1. Davut Reply

    Tadını merak ediyorum içilmeyecek kadar kötü mü acaba? Birde ben sadece himalaya tuzu ile bunu yapacaktım şimdi bana bir fikir verdiniz bunu deneyebilirim.

    1. Mahmut Talha Sağlıklı Reply

      Bu düşünce bile suyun tadını değiştirmeye yetiyor 🙂 ilk içimde hafif bir değişiklik hissediyorsunuz ama bir kaç şişeden sonra alışacağınıza emin olabilirsiniz. Afiyet olsun

Yorumunu paylaşmak ister misin?

X
%d blogcu bunu beğendi: