Virginia'da Yaz Spor Kampı Etkinlikleri

2008 yılı benim için çok farklı bir yıl. Neden diyecek olursanız, hayatımın en güzel yazını 2008 yılında Virginia’da geçirdiğim içindir. Biraz anlatayım isterseniz.

Work and Travel programları kapsamında daha önce ABD’de bulunmuş ve tecrübeler elde etmiş birisi olarak bu sefer daha zevkli (Geçen sefer Alaska’da balıkçıydım) bir iş arayışındaydım

Istanbul’da işlemlerimi yapan aracı firma önüme iş listesini koyduğunda, tereddütsüz olarak bu işi seçmiştim. Son derece basitti, bir spor eğitmeni olarak, yaz tatilimi Virginia’da çocuklara yönelik etkinlikler yapan bir kampta geçirecektim. Özellikle macera sporlarına olan tutkum sebebiyle de bu işi seçtim. İyi ki seçmişim.

Yüksek lisans tezim için ilham aldığım kamp ortamı sayesinde “Uluslararası Spor Kamp Faaliyetleri Rekreatif Çocuk Etkinlikleri” isimli bir çalışmam da oldu. Kısaca kamptan bahsetmek istiyorum.

Okullar kapanır, yaz gelir ve öğrencilik mesuliyeti altındaki çocuklar bir anda boş kalırlar. Yapacak bir şeyler bulmak gerekmektedir çünkü evde pinekleyen ve gelişim gösteremeyen bir çocuğun hali ailesini rahatsız eder ve endişelendirir. İşte bu konuya duyarlı olan aileler de soluğu yaz kamplarında alırlar çünkü kamp ortamına giren bir çocuk doğa ile baş başa kalır, diğer çocuklarla işbirliği yapmayı öğrenir, sayısız beceriyi oyun oynuyormuş gibi öğrenir ve bu liste böylece uzar gider.

Kampa katılan çocuklar 6-7 yaş minikler, 7-13 yaş yıldızlar, 13-17 yaş gençler olmak üzere gruplara ayrılırlar ve yaş grubuna önerilen aktiviteler de fiziksel ve zihinsel kapasitelerine göre farklılık gösterir.

AKTİVİTELERİN BİR BÖLÜMÜ

[table id=3 /]

Kamp hakkında detaylı bilgiye http://campfriendship.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Yurt dışı yaz kamplarına olan rağbet o kadar arttı ki sonunda ülkemizde de bu işe profesyonel olarak el atanlar oldu.

Bende çocuğumu kampa göndermek istiyorum diyorsanız aşağıda bu hizmeti veren bir kaç merkezin web sitesini görebilirsiniz.

www.kampdunyasi.com.tr

www.geleceginyildizlari.com

www.caddebostan.com

Leave a Comment

YouTube Kanalım