Kiraz Detoksu ile Zayıflayın

Kiraz

Uzmanlar, vitamin ve mineral deposuna sahip olan yaz aylarının sevilen meyvesi kirazın beyin sağlığından sindirim sorunlarına kadar birçok hastalığa faydalı olduğunu hatta aspirinden güçlü ağrı kesici özelliğinin bulunduğunu da belirtti.

Beyin sağlığı için büyük önem taşıyan kirazın bir çok faydasının olduğunu açıklayan uzmanlar,kirazın Alzheimer gibi hastalıklara yakalanma ihtimalini azalttığını belirtti.

Uzmanlar, “Kiraz yapısındaki besin lifi sayesinde kabızlığı önler, ishali keser ve sindirim sorunlarına çözüm olur. Hastalıklara karşı vücudun direncini artırır. Damar sertliğine, romatizma, gut hastalığı ve dizanteriye iyi gelir. Çok iyi bir ağrı kesici ve ateş düşürücü olan bu meyve sinirleri kuvvetlendirir” ifadelerini kullandılar.

[stextbox id=”saglikli”]Aspirinden güçlü ağrı kesici özelliğinin olduğunu biliyor muydunuz?[/stextbox]

Antioksidan özellikle kansere karşı koruma sağlayan kirazın aynı zamanda kalp ve damar sağlığına karşı da insanları koruduğunu söyleyen uzmanlar, “Kiraz kolesterolü ve kan şekerini düşürür. Kanı temizler ve sivilce gibi cilt sorunlarını önler, yaşlanma belirtilerini geciktirir. İdrar söktürücü özelliğiyle kiraz; vücudu zehirli maddelerden temizler. Böbreklerin taş ve kum yapmasını önlediği gibi safra kesesi taşının dökülmesini sağlar. Vücuttaki fazla suyu atarak, zayıflamaya da yardımcı olur” diye konuştular.

Şeker tansiyon,kolestrol ve daha bir çok rahatsızlığa faydası olan kirazın detoks programını da mutlaka uygulayın ve müspet gelişimleri kendiniz test edin!

Üst solunum yolları,böbrek,sindirim ve dolaşım sistemindeki çok önemli olumlu gelişmeler olduğu gözlenmiştir

SADECE 3 GÜNLÜK PERİYOTLARLA 1 AYDA TOKSİN VE ÖDEM ATARAK 3-4 KİLO VEREBİLİRSİNİZ!

DETOKS SIRASINDA PARAZİTLERDEN KURTULARAK KALİTELİ YAŞAMA GEÇİN!

RUHSAL VE BEDENSEL ARINMA: KİRAZ DETOKSU TARİHLERİ

Birinci Kiraz Detoksu Dönemi (Aydınlık Dolunay)

Ayın çekim kuvvetine ve hareketine göre 3 gün süreyle yapılan kiraz detoksu, Hicri takvime göre Recep ayının 13-14 ve 15. günlerine denk gelen Aydınlık Dolunaydöneminde yani; Haziran ayının 15-16-17’sinde gerçekleştirilmelidir.

İkinci Kiraz Detoksu Dönemi (Karanlık Dolunay)

İkinci kiraz detoksu ise Recep ayının 27-28-29 şaban günlerine denk gelen Karanlık Dolunay döneminde yani; Haziran Ayı’nın 29-30 ve 1 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Üçüncü Kiraz Detoksu Dönemi (Aydınlık Dolunay)

Üçüncü kiraz detoksu ise Şaban ayının 13-14-15. günlerine denk gelen Aydınlık Dolunay döneminde yani; Temmuz Ayı’nın 14-15-16’sında gerçekleştirilecektir.

RUHSAL VE BEDENSEL ARINMA KİRAZ DETOKS PROGRAMI (ÜÇ GÜNLÜK)

SABAH

– 3 bardak bitki çayı (Yenilen kirazların sapları da bitki çayının içine katılmalıdır.)

– Kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70’ten fazla olanlar ise 1000 gram kiraz tüketmeli.

ÖĞLE

– 3 bardak bitki çayı (Yenilen kirazların sapları da bitki çayının içine katılmalıdır.)

– Kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70’ten fazla olanlar ise 1000 gram kiraz tüketmeli.

AKŞAM (Gün batımı sonrası)

– 3 bardak bitki çayı (Yenilen kirazların sapları da bitki çayının içine katılmalıdır.)

– Kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70’ten fazla olanlar ise 1000 gram kiraz tüketmeli.

3 gün boyunca devam eden kiraz detoksunda, her öğünde en az 3 fincan yeşil çay yada muhtelif bitki çayları (biberiye, karabaş, kantaron ve adaçayı) ve PH seviyesi yüksek, kaliteli, alkali sular bolca tüketilmelidir. (En az 1,5 – 2 litre) Bitki çaylarının içine tatlandırıcı olarak sadece çiçek balı kullanılmalıdır.

Kiraz seçerken çok tatlı olan Napolyon kirazı yerine, daha doğal sarımtırak, beyaz ve diğer sort küçük kirazlar tercih edilmelidir.

KİRAZ DETOKSU PROGRAMI SIRASINDA YAPILMASI GEREKENLER
1- Kiraz detoksuna başlamadan 3 gün önce, detoksun etkisini artırmak amacıyla hayvansal gıdalardan (kırmızı et, tavuk eti, yumurta, süt ve süt ürünleri gibi), kızartma, konsantre gıda, siyah çay, asitli içecekler, beyaz ekmek gibi gıdaları tüketmemeye özen gösterilmelidir. İki detoks arasında geçen sürede de bu kurala uyulmalıdır.
2- Detoks yapmak isteyenlerin detoks süresi boyunca her sabah lavman uygulaması yapması, her gece ise yatmadan önce yarım kahve fincanı zeytinyağı ve taze sıkılmış limon suyu karışımını içmesi tavsiye olunur.
3- Toplam 1 aylık süreyi kapsayacak olan Kiraz Detoksu esnasında, 1 aylık kullanım için hazırlanmış Cosmic Bitkisel Besin Destek Ürünleri’nden Alfa Alfa, Spirulina,Kokulu Sumaklı, Zencefil ve Çörekotu ürünlerini kullanmanız tavsiye olunur. Bitkisel destek ürünleri, lavman ve detoksla gerçekleşen yoğun bakteri kaybını dengelemek ve vücuda destek sağlamak için kullanılmaktadır.
4- Kiraz detoksunun daha etkili ve kalıcı olabilmesi için mutlaka parazitlerden kurtulmanız gerekir.
5- Lavman uygulamasının doktor kontrolünde yapılması tavsiye olunur.

KİRAZIN FAYDALARI
– İdrar söktürücü özelliğiyle böbreklerin dostu olan kiraz vücudu zehirli maddelerden temizler.
– Kiraz ürik asit ve ürat tuzlarının vücuttan atılmasını sağladığı için romatizma ve gut hastalıklarıyla eklem kireçlenmesi ve damar sertliğinin tedavisinde de kullanılması tavsiye edilir.
– Yapısında bulunan kinik asit ile böbreklerin taş ve kum yapmasını önlediği ve varsa zamanla döktüğü, ayrıca safra kesesi taşının dökülmesine de yardımcı olduğu da bilinir.
– Vücuttaki fazla suyun atılmasıyla, dolaylı olarak zayıflamaya yardımcı olur.
– Kiraz suyunun yüz ve boyun kısımlarına sürülmesinin deride kırışıklıkları önlediği ve giderdiği de belirtilir.
– Karaciğerin dostu olan kiraz; hastalıklar, fazla ilaç tüketimi ve zehirlenmeler sonucu zorlanan karaciğerin yükünü hafifleterek iyileşmesine yardım eder.
– Yapısındaki bol fosforuyla sinirleri kuvvetlendirerek sakinlik sağlar.
– A vitamini kaynağı karoten içeren kiraz, aynı zamanda gözlerin dostu….

Yorumunu paylaşmak ister misin?

X
%d blogcu bunu beğendi: