Kilo Verme Sürecinde Yeşilçay'ın Faydaları

Biliyorum, başlığı okuyan siyah çay tiryakileri bu yazıyı çok da hoşlanarak okumayacaktır ancak yeşil çay hakkında bilmeniz gereken bazı hususlar var.

Bütün çaylar (yeşil ve siyah çaylar) bu bitkiden elde edilirken, 4000 yıldır Çin’de tıbbi amaçlarla kullanılmaktadır. Siyah çay tüketen kişilerin sorması gereken soru da bu zaten, siyah çay nereden elde ediliyor? Cevap oldukça basit; yeşil çaydan tabiki de ancak özel bir işlemden geçirilerek oluyor bu.

Başağrısı, vücut ağrıları, hazımsızlık, depresyon, immun sistem destekleyicisi, toksinleri uzaklaştırıcı, enerji verici ve yaşam uzatıcı olarak kullanılan Yeşil çay, içindeki kateşinler sayesinde kilo kontrolünde son derece etkilidir. O halde hemen yeşilçay tüketmeye başlayalım. Günde en az 4 fincan yeşil çay içmeliyiz.

Şahsen ben demleme metodu ile yeşil çayımı hazırlıyorum yani aynen siyah çay demler gibi yeşil çayı hazırlıyorum. Alışkın olmayan ve yeni başlayacak olan kişiler yaseminli yeşil çay da tüketebilirler, demlediğiniz ve tükettiğiniz çayı bir süre sonra yeniden demleyebilirsiniz.

Yorumunu paylaşmak ister misin?

YouTube Kanalım
%d blogcu bunu beğendi: