Göğüs Egzersizleri

Evde yada spor salonunda, vücut ağırlığınızla yada bir spor malzemesi ile yapabileceğiniz göğüs egzersizlerini sizler için listeledim.

Aşağıda yer alan hareketler ile göğüs kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Hareket listesinde Incline yazan eğim yukarı doğrudur ve üst göğüs kaslarınızı etkilemektedir, Decline yazan hareketlerde ise eğim aşağı doğrudur.

Sürekli aynı açıda ve benzer hareketlerle çalışırsanız gelişiminiz bir süre sonra duracaktır bu bağlamda hareket, set, tekrar ve ağırlık gibi değerleri değiştirerek devam etmeli vücudunuzu şaşırtmalısınız.

PÜF NOKTASI: Sürekli göğüs çalışırsanız duruşunuz öne eğilecek şekilde bozulabilir ve orantısız bir gelişim gösterebilirsiniz. Bu yüzden duruşunuzu değerlendirerek öncelikle zayıf olan kas gruplarınızı güçlendirmeli ve gergin olan kasları da esnetmelisiniz. Örneğin kambur duruyorsanız sırt çalışmalı, incecik bacaklara sahipseniz bacak çalışmalarına öncelik vermelisiniz. Unutmayın egzersiz programı kişiye özel olmalıdır ve kaç beden insan varsa o kadar neden vardır. Şimdiden iyi çalışmalar

Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız

Göğüs Egzersizleri Antrenman Programı

Leave a Comment

YouTube Kanalım