Yatak Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Doğru yatakta ve doğru yastıkla mı yatıyorum sorusunu kendinize sorduğunuzda, cevabı ancak vücudunuzdan öğrenebilirsiniz. Sabahları kalkar kalkmaz kısa bir süre oturun ve vücudunuzu dinleyin, herhangi bir bölgede yoğunlaşan ağrı yada hafif sancı gibi geri bildirimler var mı? Eğer böyle bir durum varsa sebebi ne olabilir? Yatış pozisyonu mu, yatak mı, yastık mı? Sizlerle paylaşacağım bilgileri okuduktan ve uyguladıktan sonra birlikte doğru cevaplara ulaşabiliriz.

Yatağınız, vücudunuzla yer çekiminin arasına giren çok değerli bir aracıdır. Vücut kütlenizi yer çekimi ile buluşturur ve yere doğru şekilde konmanızı sağlar. Örneğin yayları çökmüş ve orantısız şekilde çukurlaşmış bir yatakta sırtınız bükülmüş şekilde yatıyorsanız, uyku süresi boyunca yer çekimine sizi kamburlaştırması için müsaade etmiş olursunuz ki işte kaçınmamız gereken konu da budur.

Yanlış yatak ve yastık seçimleri yapmanız durumunda gün içinde kendinizi sürekli halsiz ve yorgun hissedebilirsiniz aynı zamanda devamlı bir uyku isteği sizlere eşlik edebilir. Dik durma azmi göstermenize rağmen hızla tükendiğinizi hissedebilir ve yeniden kamburlaşabilirsiniz. Stres ve huzursuzluk baş gösterebilir. Omurga problemleri ve sinirlere baskı görülebilir, konsantrasyonda bozulmalar olabilir ve daha pek çok olumsuz durumla karşılaşabilirsiniz.

Bu kadar kritik bir tabloda yatak seçerken dikkat etmeniz gereken konuları yukarıda paylaştığım videoda bulabilirsiniz.

[alert-announce]

SAĞLIKLI UYKU İÇİN İHTİYACINIZ OLAN BİLGİLER BU YAZI DİZİSİNDE

Doğru Duruş için Uykunun Önemi!

Yatak Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yastık Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hangi Pozisyonda Uyumalıyız? En Sağlıklı Yatış Pozisyonu Hangisi?

Uyumak için nefes egzersizi

[/alert-announce]

 

Yorumunu paylaşmak ister misin?

YouTube Kanalım
%d blogcu bunu beğendi: