Hangi Yastıkla Yatmalıyız?

Kullandığınız yastığın duruşunuzu etkilediğini hiç düşündünüz mü? Vücudunuzda hissettiğiniz ağrılardan, yanlış durmanıza yol açan alışkanlıklara kadar yastık seçiminiz hayatınızı çok geniş bir perspektifte etkileyebilir.

Bu yazımda yastık seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini vurgulamak istedim çünkü yanlış yastık seçimi duruşunuzu olumsuz yönde etkileyebilir ve kamburluğa yol açabilir. Örneğin sağ tarafta gördüğünüz grafikte yanlış yastık kullanan bir kişinin omurgasında meydana gelebilecek etkiyi görebiliyorsunuz. Uykuda geçirdiğimiz süreyi göz ardı edemeyiz, yaklaşık 6 ila 9 saat boyunca vücudunuza bu yanlış duruşu empoze ederseniz, kaslarınız ve omurganızda bu duruşa adapte olmaya ve niyetinizi kabul etmeye başlar.

Bir de bakmışsınız dik durmak istediği halde dik duramayan ve çaresizce kambur duruşa geri dönen bir yapıya sahip olmuşuz. Buna dur demek ve doğru duruşa ulaşabilmek için yastık seçimi sırasında nelere dikkat etmeniz gerektiğini kısaca anlatmak istiyorum, ayrıca detaylı anlatımı video paylaşımımda bulabilirsiniz.

  • Yastık almadan önce denemeniz çok önemlidir! Bunun için İşbir Yatak Uyku Merkezlerini ziyaret edebilir ve ücretsiz şekilde yastıkları deneyebilirsiniz.
  • Boyun destek yastığı, klasik yastık, horlama yastığı yada reflü yastığı gibi modeller arasında tercih yaparken konfora dikkat edin ve vücudunuzu dinleyin.
  • Seçtiğiniz yastığı kullanırken nefesinize odaklanın, nefes alırken ve verirken bu süreç akıcı bir şekilde mi oluyor yoksa nefes alışverişinde zorlanıyor musunuz? Doğru yastık seçiminde nefes alış verişler rahat bir şekilde gerçekleşir.
  • Seçtiğiniz yastık başınızla omzunuz arasını iyi doldurmalıdır. Resimde gördüğünüz şekilde boyun boşluğunu desteklemeniz durumunda bu bölgeyi rahatlatmış ve saatlerce fazla yük binmesinden kurtarmış olursunuz.
  • Yastığınız özellikle yaz aylarında sizi bunaltmamalıdır bunun için de hava geçirgenliğine sahip olan yastıkları kullanabilir, terlemeyi en az seviyeye düşürebilirsiniz.

Doğru yastık size ağrısız, hareketli ve mutlu bir yeni gün sunar.

Yastığınızı deneyerek almayı unutmayın, bunun için şu adresten kendinize en yakın uyku merkezini sorgulayabilirsiniz. https://www.isbiryatak.com/satis-noktalari/

Yastık modelleri hakkında detaylı bilgi almak için de bu adresi ziyaret edebilirsiniz https://www.isbiryatak.com/urunlerimiz/medikal-destek-sistemleri/

Şimdiden herkese sağlıklı uykular

[alert-announce]

SAĞLIKLI UYKU İÇİN İHTİYACINIZ OLAN BİLGİLER BU YAZI DİZİSİNDE

Doğru Duruş için Uykunun Önemi!

Yatak Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yastık Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hangi Pozisyonda Uyumalıyız? En Sağlıklı Yatış Pozisyonu Hangisi?

Uyumak için nefes egzersizi

[/alert-announce]

Leave a Comment

YouTube Kanalım