Hangi Koşu Bandını Almalıyım? Tavsiye Ettiğim İki Koşu Bandı Modeli 2016

Koşu bantları spor yapmak, hareket etmek için imkanı olmayanların öncelikli olarak tercih ettiği bir ürün ve geniş bir kullanım alanına sahip. Etrafımızda koşu bandı almayı düşünen pek çok kişiye rastlamak mümkün ve bu noktada temel sorun bilinçsiz müşteri konumuna düşmek yani hangi modeli tercih edeceğimizi tam olarak bilmiyoruz.

Son zamanlarda siz değerli takipçilerimden aldığım sorular ve yorumlar ışığında koşu bandı incelemesinin ve önerisinin faydalı olacağını düşündüm ve yeni bir video, yazı çalışması yaptım.

Bu videomda ve yazımda sizler için 2 koşu bandı modeli önerdim;

1. Model önerim; Dunlop Energy Koşu Bandı

http://www.e-finspor.com/kosu-bandi-energy.html

2. Model önerim; Dunlop Motion Koşu Bandı

http://www.e-finspor.com/motion-kosu-bandi.html

Koşu bantlarını sadece incelemekle yetinmedim ve Finspor firmasından takipçilerime özel indirim kuponu talep ettim. İşte indirim kuponumuz

İndirim kuponu;
SGLK16HC

Yukarıda sizlerle paylaştığım kodu www.e-finspor.com üzerinden ürün siparişi verirken ödeme alanına girmeniz durumunda ekstradan bir indirime sahip olacaksınız.Bu kupon incelediğim iki koşu bandı modeline özeldir.

Ürünlerin detaylı incelemesini videomda bulabilirsiniz ayrıca özelliklerini karşılaştırdığım tabloyu da aşağıda sizlerle paylaşıyorum böylece iki model arasındaki farkları da hızlıca görmüş olacaksınız.

Koşu Bandı Tavsiyesi 2016 koşu bandı satın alma rehberi Koşu Bandı Tavsiyesi 2016 koşu bandı satın alma rehberi

Dunlop Energy

Dunlop Motion

Motor Gücü Sürekli: 2.5 HP 3 HP
Hız Minimum: 0,8 km/sa 1 km/sa
Hız Maksimum: 14 km/sa 18 km/sa
Koşu Alanı: 42×125 cm 47×140 cm
Taşıma Kapasitesi: 110 kg 135 KG
Eğim: %15 otomatik Eğim Özelliği. (Eğim Özelliği Tırmanma Zorluk Kademenizi Ayarlarken; Koşu Bandında Egzersiz Yaparken Motivasyonunuz En Üst Seviyede Olur.) Otomatik Eğim (Eğim Özelliği Tırmanma Zorluk Kademenizi Ayarlarken; Koşu Bandında Egzersiz Yaparken Motivasyonunuz En Üst Seviyede Olur.)
Hedef Girme: Egzersize başlamadan önce kendinize koyduğunuz hedefi girebilirsiniz, belli bir hedefe yönelik çalışmak hedefiniz olmadan çalışmaya göre çok daha motive edicidir. Hedefinize ulaştığınızda cihaz sizi uyaracaktır. Hedefinizi yakmak istediğiniz kalori, yaş ya da egzersiz süresi olarak belirleyebilirsiniz. Egzersize başlamadan önce kendinize koyduğunuz hedefi girebilirsiniz, belli bir hedefe yönelik çalışmak hedefiniz olmadan çalışmaya göre çok daha motive edicidir. Hedefinize ulaştığınızda cihaz sizi uyaracaktır. Hedefinizi yakmak istediğiniz kalori, yaş ya da egzersiz süresi olarak belirleyebilirsiniz.
Smart Mode (Akıllı Mod): Akıll mod ile zaman, mesafe ya da kalori hedeflerinize göre kendi koşu programınızı yapabilirsiniz. Akıll mod ile zaman, mesafe ya da kalori hedeflerinize göre kendi koşu programınızı yapabilirsiniz.
Katlanma ve Taşınma: Katlanabilir ve rahatça taşınabilir. Amortisörü sayesinde koşu bandınızı belinize herhangi bir zarar vermeden katlayıp, yere kadar eğilmeden açabilirsiniz. Katlanma ve Taşınma: Katlanabilir ve rahatça taşınabilir. Amortisörü sayesinde koşu bandınızı belinize herhangi bir zarar vermeden katlayıp, yere kadar eğilmeden açabilirsiniz.
Adımsayar: Koşu bandında egzersiz yaparken attığınız adım sayısını görebilir bu sayede egzersize daha motive olabilirsiniz. Yok
Nabız Ölçümü: Her iki tutma kolundan da istediğiniz her zaman nabız ölçümü yapabilirsiniz. Her iki tutma kolundan da istediğiniz her zaman nabız ölçümü yapabilirsiniz.
MP3 MP3 Çalar: Iphone – Ipod veya Mp3 cihazınızı bağlayarak egzersizin keyfini müzikle çıkarabilirsiniz. MP3 özelliği sayesinde egzersiz yaparken müzik dinlemenin keyfini yaşayın
Body Fat
(Vücut Yağ Ölçme) Özelliği:
Bu özellik sayesinde vücudunuzun yağ oranını ölçebilir, yağ oranınızın hangi aralıkta olduğunu öğrenebilir ve bu sayede gelişiminizi her an takip ederek motivasyonunuzu arttırabilirsiniz. Bu özellik sayesinde vücudunuzun yağ oranını ölçebilir, yağ oranınızın hangi aralıkta olduğunu öğrenebilir ve bu sayede gelişiminizi her an takip ederek motivasyonunuzu arttırabilirsiniz.
Enerji Tüketimi Energy saver sistemi ile aylık ortalama sadece 0,90kw elektirik tüketimi sağlar. Energy saver sistemi ile aylık ortalama sadece 0,90kw elektirik tüketimi sağlar.
Süspansiyon: Cihaz çift kat profile ve Double Walve Esnek Zemin sistemine sahiptir. Ayrıca 8 farklı lokasyonda cushion deck süspansiyon sistemi vardır. Cihaz çift kat profile ve Double Walve Esnek Zemin sistemine sahiptir. Ayrıca 8 farklı lokasyonda cushion deck süspansiyon sistemi vardır.
Tutma Kolları: Kalın ve uzun kolları sayesinde dengeli ve sağlam bir egzersiz imkanı sunar. Tutma kollarında Tek tuşla kolay hız ve eğim ayarlama tuşları bulunmaktadır. Bu sayede egzersiz yaparken hızınızı ya da eğimi zorlanmadan ve egzersiziniz kesintiye uğramadan ve ayarlayabilirsiniz. Kalın ve uzun kolları sayesinde dengeli ve sağlam bir egzersiz imkanı sunar. Tutma kollarında Tek tuşla kolay hız ve eğim ayarlama tuşları bulunmaktadır. Bu sayede egzersiz yaparken hızınızı ya da eğimi zorlanmadan ve egzersiziniz kesintiye uğramadan ve ayarlayabilirsiniz.
Gösterge Tipi: Büyük LCD Ekran. Blue Backlight(arka plan) teknolojisine sahiptir. Yıpranmaz, ezilmez ,pratik kullanımlı özel tuş takımı Büyük LCD Ekran. Blue Backlight(arka plan) teknolojisine sahiptir. Yıpranmaz, ezilmez ,pratik kullanımlı özel tuş takımı
Gösterge Bilgileri: Hız, Zaman, Mesafe, Eğim, Kalori, Nabız, Program, Body Fat (Vücut Yağ Ölçümü) Bilgileri göstergeden görülebilir. Hız, Zaman, Mesafe, Eğim, Kalori, Nabız, Program, Adımsayar, Body Fat (Vücut Yağ Ölçümü) Bilgileri göstergeden görülebilir.
Emniyet Anahtarı: Emniyet anahtarı herhangi bir tehlike ya da acil durum anında otomatik olarak durdurur. Emniyet anahtarı herhangi bir tehlike ya da acil durum anında otomatik olarak durdurur.
CE Ce – Avrupa Standartlarına Uygunluk Sertifikasına Sahiptir. Ce – Avrupa Standartlarına Uygunluk Sertifikasına Sahiptir.
Gürültü Düzeyi: Düşük seviye. Ev kullanımı için idealdir. Düşük seviye. Ev kullanımı için idealdir.
Esnek Zemin: Var Var
Kurulu Ebat 158 x 68 x 120 cm 176 X 77 X 144 cm
Katlı Ebat 71 x 68 x 153 cm 128 X 77 X 144 cm
Cihaz Ağırlığı 46 Kg NET / BRÜT: 82 kg /92 kg

Yorumunu paylaşmak ister misin?

YouTube Kanalım
%d