Sinüsleri Açmak İçin Çok Etkili Nefes Teknikleri

Sağlıklı Hoca ile harika bir nefes egzersizi yapmaya hazır mısınız? Bu videomuzda sinüsleri rahatlatacak ve nefes yollarını açacak çok özel çalışmalar yapacağız! Hepsini oturduğunuz yerden yapabilirsiniz çünkü bedenimizi, nefesimizi ve parmaklarımızı kullanacağımız bu nefes egzersizleri, bize çok iyi gelecek ve kendimizi tazelenmiş hissedeceğiz.

Sinüslerimiz burnumuzun çevresinde ve yüzümüzün muhtelif yerlerinde bulunan hava boşluklarıdır, sesimizin yankılanması, kafa ağırlığımızın azaltılması gibi görevleri vardır. Ayrıca bu boşlukların içi solunum yolu hücreleri ile döşelidir ve solunan havayı ısıtma, nemlendirme, yabancı partikülleri tutma ve bakterileri tutarak çoğalmasını önleme gibi görevleri de icra ederler.

Bu yapıların düzgün işlemesi ve sağlıklı kalabilmesi için bu video çalışmamda çok özel masaj ve nefes egzersizlerini sizlerle paylaştım.

Öncelikle nefes çalışması yapıyor ve belli bir rezonansı olan sesler çıkarıyoruz böylece sinüslerimizi içeriden uyarıyor ve yine o bölgede nitrik oksit diye bilinen çok önemli bir molekülün ortaya çıkmasını sağlıyoruz ki bu molekül damarların ve bulunduğu bölgenin genişlemesini, rahatlamasını sağlıyor. İkinci aşamada ise parmaklarımızı kullanarak yüzümüze, sinüs noktalarına masaj yapıyoruz ve bu bölgeleri dışarıdan uyarıyoruz.

Hem içeriden hem de dışarıdan yapacağımız bu özel çalışmalar eşliğinde sinüslerin rahatlamasını ve nefes yollarının açılmasını hedefliyoruz.

Şimdiden herkese iyi çalışmalar dilerim

Sağlıkla kalınız

[button-green url=”https://sagliklihoca.com/tag/nefes-teknikleri/” target=”_self” position=”left”]Kanalımda bulunan diğer nefes egzersizleri için burayı ziyaret edebilirsiniz.[/button-green]

 

[alert-announce]Hayatınıza spor, sağlık ve hareket katmak ister misiniz? O halde doğru kanaldasınız.
KANALIMA ABONE OLABİLİRSİNİZ: http://goo.gl/zvFGWA

Spor Eğitmeni Mahmut Talha Sağlıklı bilgi, birikim ve tecrübelerini sizlerle paylaşıyor. Fitness, pilates, egzersiz metotları, sağlıklı yaşam tüyoları ve beslenme programları ile daha formda ve sağlıklı olmak sizin için de mümkün.

“Sağlıklı Hoca”yı sosyal medyadan takip edin! ▼
➤ WEBSİTEM: http://goo.gl/hNRFCi
➤ FACEBOOK: http://goo.gl/ATg3dg
➤ TWITTER: http://goo.gl/4DAXhK
➤ INSTAGRAM: http://goo.gl/pjsj1I
➤ TUMBLR http://goo.gl/1k4KXM[/alert-announce]

Leave a Comment

YouTube Kanalım