Pilates Topu Sandalye Olur Mu?

Sağlıklı Hoca olarak bir çok akıma öncülük etmenin mutluluğunu yaşıyorum ve bu çalışmamızda da hem sağlıklı hem de etkili bir oturuş egzersizini yapıyor olacağız.

İhtiyacımız olan oturma materyalinin adı ise; pilates topu ve bugün pek çok kişide mevcut diyebilirim. 55, 65 ve 75 cm olarak piyasada bulabileceğiniz modelleri, boyunuzun uzunluğuna göre tercih edebilirsiniz. Örneğin uzun boylusunuz veya bacak boyunuz çok uzun ise 75 cm’yi tercih edebilirsiniz, ortalama boylarda 65 ve daha aşağısı için ise 55 cm kullanabilirsiniz.

Gelelim kritik soruya; neden bir pilates topunun üzerinde oturuyoruz? Cevap vermem gerekirse; daha iyi bir duruşla oturabilmek için pilates topunun üzerinde dengede kalmaya çalışıyoruz ve bu esnada dik duruyoruz yani bir nebze olsun kamburlaştığımızda, dengemizi yitirerek düşme riskiyle karşı karşıya kalıyoruz.

Dijital toplantıların, çevrimiçi derslerin hayatımıza girdiği bugünlerde siz de daha iyi oturmak ve dik duruşla çalışmak istiyorsanız, bir pilates topu edinebilir ve dengeli bir çalışma hayatına sahip olabilirsiniz.

Leave a Comment

YouTube Kanalım