Kartepe Sukay Tesislerinde Su Kayağı

Macera, adrenalin ve yeni hazlar yaşamanın peşindeyseniz su kayağı gibi özgün bir aktivite dikkatinizi çekebilir ancak özel bir sürat tekneniz yada ekipmanlarınız yoksa bu ayrıcalığı yaşamak son derece zor olabilir.

O halde şöyle diyelim, sürat teknesi, rüzgar yada diğer imkanlarınız olmamasına rağmen “Halatlı Su Kayağı” olarak bilinen “Wake Board” yani “Sukay”ı deneyebilirsiniz.

Kartepe Sukay Wakeboard Wake Board

Son zamanlarda popülaritesini oldukça arttıran dünyanın bir çok ülkesinde yaygınlaşan ve ülkemizde de bir çok tesisi bulunan Sukay Park aktivitesini Sapanca, Kartepe’de deneme fırsatı buldum.

Öncelikle giriş kısmında kayıt yaptırıyorsunuz, gün içinde 2 saatlik periyotlar halinde seanslara katılabilirsiniz, 2 saatlik seans için 30 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor (Eylül 2013) ödeme ve kayıt işleminin ardından koruyucu başlık ve can yeleğinizi aldıktan sonra soluğu tesisin başlangıç noktasında alıyorsunuz yani sizi sürükleyecek olan kablo ile ilk buluşma yerine. İlk başlayanlar için denge, duruş ve çıkış gibi ufak bir eğitim alıyorsunuz daha sonra da düşe kalka öğrenmeye çabalıyorsunuz.

Kartepe Sukay tesisleri Samanlı sıra dağlarının zirvesine Sapanca Gölünün en çok yaklaştığı alana kurulmuş. Sukay yapmaktan yorulduğunuz anlarda muhteşem doğa manzarasını da izleyebilirsiniz. Hat uzunluğu 816 metre ve 9 adet çekici teliyle profesyonel ve amatör sporcuların su kayağı yapmasına imkan sağlayacak şekilde dizayn edilmiş ancak şu anda gölde yapılması gereken bazı çalışmalardan dolayı acemi parkuru olarak bilinen hat beklemede. Tesis şu an itibariyle Türkiye’nin en uzun pistine sahip.

Bu arada Kartepe adından da anladığınız üzere kışın karlı tepeleri ile kayak tutkunlarına hizmet ediyor. Bu noktada yazın azalan rağbeti tekrar artırmak ve hız tutkunlarını tatmin etmek açısından son derece akıllı bir yatırım olmuş. Tesislerde bulunduğum 3 gün süresince Belediye Başkanı tarafından 2 kez ziyaret edilen tesis son derece modern, temiz ve doğa ile iç içe hatta Sukay dışında bölgeye gelerek piknik bile yapabilirsiniz.

Sukay tesislerini ziyaret etmeme vesile olan ve bana Wake Board’u tavsiye eden değerli dostum Abdulaziz Aşçı’ya da ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

Sizler için hazırladığımız özel video çalışmasını izlemenizi öneririm çünkü içerisinde bir çok güzel enstantane bulunuyor.

Kartepe Sukay Tesisleri İletişim Bilgileri

Rezervasyon ve Bilgi: 0262 375 20 20
www.kartepesukay.com.tr
Mail: info@kartepesukay.com.tr

Yorumunu paylaşmak ister misin?

X
%d blogcu bunu beğendi: