Evde Karın Kası Hareketleri || Başlangıç ve İleri Seviye

Yemek yediğimiz, uyuduğumuz, kitap okuduğumuz ve daha pek çok aktivitemizi gerçekleştirdiğimiz yegane ortam yani evimiz. Evet bu güzel ortamda bir çok aktiviteyi yaparken spor yapabileceğimizi bazen aklımızdan çıkarabiliyoruz, bu video çalışmasında hem sizlere bunu anlatmak hem de evde yapabileceğiniz pratik karın egzersizlerini paylaşmak istedim.

Başlangıç seviyesi için hazırladığım bu hareketleri yaptığınızda bel çevrenizle beraber karın kaslarınızın etkin bir şekilde çalıştığını göreceksiniz. Bu hareketler sadece bir bölgeyi değil bel çevrenizdeki tüm kasları çalıştırıyor. Özetle alt karın, yan karın kaslarınızla beraber bel çevrenizin nasıl çalıştığını gördüğünüzde hayret edeceksiniz ancak bunu anlamanız için seyretmek değil uygulamak gerekiyor, o zaman daha fazla vakit kaybetmeden hemen hareketleri yapmaya geçebiliriz.

Yere bir egzersiz minderi serebilir yada bir battaniyeyi katlayarak altınıza koyabilirsiniz, hiç birisi yoksa halının üstünde bile yapabilirsiniz.

Tekrar ve set sayılarına gelecek olursak, ilk haftalar çok dikkatli olmamız gerekiyor çünkü önceliğimizi kaslarımızın adapte olmasına vermemiz gerekiyor yani yavaş yavaş çalıştıkça bel çevresi kaslarınız hareketlere uyumlanmaya başlayacaktır.

İlk birkaç hafta her hareketi 8 tekrar ve 2 set yapabilirsiniz.

Takip eden bir ay içinde 10 tekrar ve 3 sete çıkabilirsiniz

Son aşamada her hareketi 15 tekrar ve 5 set yapabilirsiniz.

Veeee artık geldiğiniz noktada çok zorlanmadığınızı veya hareketlerin kolay geldiğini düşünüyorsanız yine kanalımda bulunan ileri seviye karın egzersizlerine geçebilirsiniz, aynı tekrar süreci buradaki tabloya göre geçerli olacaktır.

Şimdiden herkese iyi antrenmanlar

BAŞLANGIÇ SEVİYESİ

İLERİ SEVİYE

UYARI:

Egzersize bağlı zindelik ve form, zamanla, aşamalı olarak oluşturulmalıdır. Kendi vücut potansiyelinize uygun olmayan ve aşırı egzersizin çeşitli zararları olabilir. Örneğin ileri seviye karın egzersizi programına başlamadan önce başlangıç seviyesi ile kendinizi alıştırmanız yerinde olacaktır. Hareketler sırasında aşırı ağrı yada acı hissetmeniz durumunda hareketi sonlandırınız. Özellikle daha önce hareketsiz bir yaşantınız olduysa doktorunuza danışmadan yorucu bir egzersiz programına başlamayınız.

Hayatınıza spor, sağlık ve hareket katmak ister misiniz? O halde doğru kanaldasınız.
KANALIMA ABONE OLABİLİRSİNİZ: http://goo.gl/zvFGWA

Spor Eğitmeni Mahmut Talha Sağlıklı bilgi, birikim ve tecrübelerini sizlerle paylaşıyor. Fitness, pilates, egzersiz metotları, sağlıklı yaşam tüyoları ve beslenme programları ile daha formda ve sağlıklı olmak sizin için de mümkün.

“Sağlıklı Hoca”yı sosyal medyadan takip edin! ▼
➤ WEBSİTEM: http://goo.gl/hNRFCi
➤ FACEBOOK: http://goo.gl/ATg3dg
➤ TWITTER: http://goo.gl/4DAXhK
➤ INSTAGRAM: http://goo.gl/pjsj1I
➤ TUMBLR http://goo.gl/1k4KXM

Yorumunu paylaşmak ister misin?

X
%d blogcu bunu beğendi: