Bu Kollar Sıkılaşır mı? Direnç Bandı ile Dış Kol Egzersizleri

Bu videomuzda istenmeyen kol sarkmalarına karşı neler yapabileceğimizi konuşuyoruz. Çoğu kişinin hayatı boyunca fazla kilo aldığını ve bu kiloları verse bile koldaki sarkmalardan kurtulamadığını çok iyi biliyoruz.

Konuyu iki kısımda ele aldım; birinci bölümde teorik olarak kol sarkmalarının nasıl oluştuğunu ve nasıl giderilebileceğini anlatıyorum, ikinci bölümde ise bir adet direnç (pilates) bandı kullanarak örnek egzersizleri sizlerle paylaşıyorum.

Bu kollar sıkılaşır mı sorusunun cevabını videoyu sonuna kadar izledikten sonra çok daha iyi anlayacaksınız ve yapabileceğiniz örnek egzersizleri göreceksiniz.

Hareketleri Nasıl Yapmalıyız?

Gösterdiğim hareketlerden beş tanesini seçiniz ve her hareketi 3 set, 15 tekrar olacak şekilde yapınız. Bu programı haftanın beş günü uygulayabilirsiniz, kollarınızda aşırı kas ağrısı oluşursa o gün dinlenmenizde fayda olacaktır bu gibi durumlarda beş günlük sayıyı daha da düşürebilirsiniz çünkü kolların toparlanabilmesi için iyi dinlenmesi gerekir. İlk hafta hemen programa başlamayın önce az tekrarlar yaparak kollarınızı alıştırın ve kaslarınızın adapte olması için kendinize zaman tanıyın, ikinci veya üçüncü haftadan itibaren yüklenmelere başlayabilirsiniz.

Hangi Direnç (Pilates) Bandını Kullandım?

Direnç bantlarını üç kategoriye göre kullanıyorum. Hafif, orta ve sert olacak şekilde farklı zorluk seviyelerine sahipler. Eğer kollarınızı güçsüz hissediyorsanız hafif olan modeli alabilirsiniz, emin değilseniz orta olan modeli alabilirsiniz, kol gücünüze güveniyorsanız sert olan modeli seçebilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantılar üzerinden bantlara ulaşabilirsiniz.

EX-BAND RETAIL BOX 2 METRE ORANGE – HAFİF

http://www.fitnessatolyesi.com/fitness-malzemeleri/sanctband/exercise-band/ex-band-retail-box-2-metre-orange-hafif

EX-BAND RETAIL BOX 2 METRE GREEN – ORTA

http://www.fitnessatolyesi.com/fitness-malzemeleri/sanctband/exercise-band/ex-band-retail-box-2-metre-green-orta

EX-BAND RETAIL BOX 2 METRE BLUEBERRY – SERT

http://www.fitnessatolyesi.com/fitness-malzemeleri/sanctband/exercise-band/ex-band-retail-box-2-metre-blueberry-sert

Şimdiden iyi antrenmanlar

Leave a Comment

YouTube Kanalım