Ayak Bileği Güçlendirme Hareketleri

Ayak bileği sakatlıkları maalesef pek çok kişinin yaşadığı yada yaşamaya yaklaştığı bir durumdur.

Ayaklar gerek yürüme gerekse koşma esnasında vücudumuzun yükünü alan ve aynı zamanda bu paternleri normal bir kalıp halinde yapmamızı sağlayan çok önemli bir vücut parçamızdır. Bazen bu sahip olduğumuz normal patern birçok sebebe bağlı olarak bozulabilir. Bu bozulmalar ayaklarımızın burkulmalara daha açık bir hale gelmesinde kilit bir rol oynamaktadır.

Ortalama olarak günde 25.000 kişinin ayağını burktuğunu söylersek, bu durumun azımsanmayacak kadar yaygınlığa sahip bir problem olduğu düşünülebilir.

Bu videomuzda ayak bileklerinizi güçlendirecek egzersizleri sizlerle paylaştık. Açıkçası hareketler sakatlanmadan önce korunmanızı ve güçlü ayak bileği kaslarına sahip olmanızı hedeflemektedir.

Olası bir sakatlık yaşamanız halinde ivedilikle doktorunuzla görüşmeli ve kendisinden öneri almalısınız. Bu videodaki hareketler sakatlık önleyici ve korumaya yönelik temel tavsiyelerdir.

Şimdiden iyi antrenmanlar dileriz.

Sağlıkla kalınız.

Hayatınıza spor, sağlık ve hareket katmak ister misiniz? O halde doğru kanaldasınız.

Hayatınıza spor, sağlık ve hareket katmak ister misiniz? O halde doğru kanaldasınız.
KANALIMA ABONE OLABİLİRSİNİZ: http://goo.gl/zvFGWA

Spor Eğitmeni Mahmut Talha Sağlıklı bilgi, birikim ve tecrübelerini sizlerle paylaşıyor. Fitness, pilates, egzersiz metotları, sağlıklı yaşam tüyoları ve beslenme programları ile daha formda ve sağlıklı olmak sizin için de mümkün.

“Sağlıklı Hoca”yı sosyal medyadan takip edin! ▼
➤ WEBSİTEM: http://goo.gl/hNRFCi
➤ FACEBOOK: http://goo.gl/ATg3dg
➤ TWITTER: http://goo.gl/4DAXhK
➤ INSTAGRAM: http://goo.gl/pjsj1I
➤ TUMBLR http://goo.gl/1k4KXM

Yorumunu paylaşmak ister misin?

X
%d blogcu bunu beğendi: