Zayıflama Kelimesi Yanlış Bir Seçim

Hakkında binlerce kitap yazılan, altın kurallarla anlatılan ve herkesin ulaşmak için çabaladığı hedef, kısacası ZAYIFLAMAK kelimesinden bahsediyorum.

Herkezin zayıf olmayı istediği ama sağlıklı olmayı aklından bile geçirmediği bir zamanda yaşıyoruz. Zayıf olmak için bir çok fedakarlıkta bulunuyoruz ama sonu nereye varır bilmiyoruz.

Kendi açımdan ise sağlıklı ve şişman olmayı, zayıf ama sağlıksız olmaya tercih ederim çünkü günümüzde yurt dışından getirilen kaçak ilaçlar, yanlış metotlar ışığında sağlığından hatta hayatından olan bir çok kişi mevcut. Bu yüzden ZAYIF kelimesi üzerinde durmak istiyorum.

Aşağıda 3 kedi görüyorsunuz. Şimdi size sormak istiyorum hangi kedi size daha sağlıklı gözüküyor? Zayıf olmak isteyen kişi gibi değil sağlıklı olmayı amaçlayan birisi olarak cevap verin lütfen. Evet verdiğiniz cevabı duyar gibiyim ideal kiloda olmak isterdiniz değil mi?

Zayıflama Kelimesi Kullanım

İsterseniz zayıflamak kelimesinin yerine daha olumlu ve sağlıklı bir kelime düşünelim. Öncelikle bundan sonra zayıf olmak istiyorum demek yerine, ideal kilomda olmak istiyorum diyelim ve zayıflama işlemini de “kilo dengeleme” olarak kabul edelim.

Kilo dengeleme diyoruz çünkü çok zayıfsak yukarı kilo dengeleme, aşırı kilolu isek aşağı kilo dengeleme yapıyoruz ve ideal kilomuza ulaşıyoruz. Çok meşhurdur Mahatma Gandhi demiştir ki;

Söylediklerinize dikkat edin, düşüncelere dönüşür…

Düşüncelerinize dikkat edin, duygularınıza dönüşür…

Duygularınıza dikkat edin, davranışlarınıza dönüşür…

Davranışlarınıza dikkat edin, alışkanlıklarınıza dönüşür…

Alışkanlıklarınıza dikkat edin, değerlerinize dönüşür…

Değerlerinize dikkat edin, karakterinize dönüşür…

Karakterinize dikkat edin, kaderinize dönüşür…

Yorumunu paylaşmak ister misin?

X
%d blogcu bunu beğendi: