Yürüyüş Analizi ve Ortopedik Tabanlık Ne İşe Yarar?

Küçüktür ayaklarımız ancak bütün vücudun ağırlığını taşıyabilir. Yerle devamlı temas halindedir ve sahip olduğumuz kiloya göre her birimiz ayaklarımıza farklı şekilde baskı uygularız. O halde bu baskının dengeli olması bizi yakından ilgilendiriyor.

Duruş bozukluklarının üstesinden gelmek, vücudunuzu hizalamak için müthiş bir video ile karşınızdayım.

DOİT Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde çektiğimiz bu videoda yürüyüş analizi yapıyoruz ve ayak sağlığı hakkında önemli bilgiler veriyoruz. Değerli anlatımları için Fizyoterapist Büşra Konakçı’ya çok teşekkür ediyorum.

YÜRÜYÜŞ ANALİZİ VE TABANLIK KULLANIMI

Ayaklarımızın şekli ve büyüklüğü genetik olarak belirlenir. Yapısı gereği çıplak ayak ile yürümeye uygun olan ayaklarımız, modern yaşamın bir gerekliliği olan ayakkabılar içinde farklı fiziksel etkilere maruz kalırlar.

Genetiksel olarak belirlenen ayak yapısı; kemik gelişimi, yük aktarımı ve ayakkabı kullanımı ile birlikte maruz kaldığı etkilerden dolayı değişime uğrayarak ayak yapısında bazı düzensizlikler de oluşabilmektedir. Bu düzensizlikler sporcularda yaralanma riskini arttırarak performansı olumsuz yönde etkileyebilir.

Başta aşil tendinopati olmak üzere; plantar fasit, ayak bileği burkulması, kronik ayak bileği instabilitesi, patellar tendinopati, ön diz ağrısı, iliotibial bant sendromu, alt ekstremite stres kırıkları gibi sıklıkla karşılaşılan sporcu sakatlıklarında ayak yapısı ve basış düzensizliğinin önemli rol oynadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Bu videomuzda ayak sağlığı hakkında önemli bilgiler bulacaksınız ve adımlarınızı yeniden yorumlayacaksınız.

Sizde ücretsiz ayak analizi yaptırmak ve konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki irtibat bilgileri üzerinden DOIT Sağlıklı Yaşam Merkezi’ne ulaşmak.

AYAK ANALİZİ VE TABANLIK YAPTIRMAK İÇİN İRTİBAT BİLGİLERİ

DOİT Sağlıklı Yaşam Merkezi

Adres:
Görele Mahallesi Fersah Sokak Simya (Sarıkaya) Çıkmazı No:14 Beykoz/İstanbul

Telefon Numarası
+90 216 485 11 15

E-mail adresi
info@doit.com.tr

[alert-announce]Hayatınıza spor, sağlık ve hareket katmak ister misiniz? O halde doğru kanaldasınız.
KANALIMA ABONE OLABİLİRSİNİZ: http://goo.gl/zvFGWA

Spor Eğitmeni Mahmut Talha Sağlıklı bilgi, birikim ve tecrübelerini sizlerle paylaşıyor. Fitness, pilates, egzersiz metotları, sağlıklı yaşam tüyoları ve beslenme programları ile daha formda ve sağlıklı olmak sizin için de mümkün.

“Sağlıklı Hoca”yı sosyal medyadan takip edin! ▼
➤ WEBSİTEM: http://goo.gl/hNRFCi
➤ FACEBOOK: http://goo.gl/ATg3dg
➤ TWITTER: http://goo.gl/4DAXhK
➤ INSTAGRAM: http://goo.gl/pjsj1I
➤ TUMBLR http://goo.gl/1k4KXM[/alert-announce]

One thought on “Yürüyüş Analizi ve Ortopedik Tabanlık Ne İşe Yarar?”
Leave a Comment

YouTube Kanalım