Urbanathlon ile Sınırlarınızı Zorlayın

Güç ve dayanıklılık gerektiren Urbanathlon ile hem eğlenebilir, hem de sınırlarınızı zorlayabilirsiniz. Dünyanın bir çok yerinde gerçekleştirilen Urbanathlon organizasyonu sonunda ülkemize geliyor. Kondisyonuna güvenen birisi olsanız bile yazıyı okumadan karar vermeyin derim.

Her ay belli yayınları düzenli olarak takip etmekteyim. Güncel, aktüalite, spor, teknoloji v.b konularda yayın yapan saygın dergilerimiz bulunuyor bunlar arasında Men’s Health ve Women’s Health’de yer alıyor.

Eylül 2013 sayısını aldığımda hızla sayfaları karıştırmaya başladım ve Urbanathlon haberinin olduğu yerde duraksadım çünkü uzun zamandır yaptığım kondisyon çalışmalarını açığa vurmak ve kendimi ispatlamak için çeşitli fırsatları kovalıyordum. İşte tam benlik dediğim bir aktivite.

Açıkcası Urbanathlon ismini ilk okuduğumda askerlik günlerim geldi aklıma, Triatlon olarak bilinen ve Türkiye Triatlon Federasyonu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren branş önemli özelliklere sahip. Sporcunun erişebildiği gücü zorlayan insanüstü bir çaba gerektiren Triatlon Sporu, kuvvet, güç ve dayanıklılık becerilerinin çok iyi olmasını gerektiriyor.

Urbanathlon Men's Health

Bu zorlu branşı daha eğlenceli bir hale getirmek ve yaygınlaştırmak adına Men’s Health dergisini tebrik etmek gerekiyor çünkü icat ettikleri Urbanathlon, 2007 yılından bu yana bir çok ülkede ve şehirde gerçekleştiriliyor. Toplamda 10 – 15 kilometrelik parkurdan oluşan, çeşitli fiziksel beceriler gerektiren özel etaplardan oluşan bu keyifli maraton, sıradışı konseptiyle insanlara mücadele etme ve kendilerini deneme şansı sunuyor.

Sizlere biraz Urbanathlon’dan bahsetmek isterim. www.menshealthurbanathlon.com adresinden Urbanathlon hakkında bir çok görsele ve videoya ulaşabilirsiniz ki özellikle videolar bile insanı acayip havaya sokuyor.

Daha iyi anlamanız açısından şöyle bir örnek vereyim, Avrasya maratonunu düşünün ama bu sefer salt bir koşu değil, koşarken önünüze engeller çıkıyor ve bunları teker teker aşarak yolunuza devam etmeye çalışıyorsunuz üstelik bu mesafe 3 değil 5 değil tam 18 km’ye kadar çıkabiliyor. Koşarken bir bakmışsınız önününüzde yüzlerce lastik ve zıplayarak geçiyorsunuz, arabaların üstüne çıkıyor ve duvarları aşmaya çalışıyorsunuz. Eğer merak ettiyseniz aşağıdaki videoyu muhakkak izleyin derim.

[stextbox id=”saglikli”]Men’s Health Urbanathlon İstanbul’un ilki bu yıl, 1-2-3 Kasım tarihlerinde Caddebostan sahilinde gerçekleşecek.[/stextbox]

Bu yazıyı paylaştığım tarihte yani 15 Eylül’de imkanlarımızı kontrol ettiğimizde önümüzde yeterli diyebileceğimiz bir zamanın olduğunu görebiliriz. Öncelikle böyle bir organizasyona katılmak için uygunmusunuz? Doktorunuza müracaat ederek gerekli olan sağlık kontrollerinden geçmeniz uygun olacaktır sonrasında da ihtiyacınız olan kondisyon için hazırlıklara başlasanız iyi olur.

Eski bir milli güreşçi olarak bende kulübüm İstanbul Güreş İhtisas Kulübü sporcuları ile bu organizasyona katılacağımı belirteyim yani her biri milli takım düzeyinde sporcularım ile derece alabileceğimizi düşünüyorum ki böyle bir organizasyonda bitiş çizgisini görmek bile büyük bir başarıdır.

Kayıtlar ve diğer detaylar Men’s Health dergisinin ekim sayısında belirtilecek akabinde bende detayları sizlerle paylaşacağım. Diğer şehirlerde 8500’ün üzerinde bir katılım mevcuttu ve İstanbul’dan da büyük bir katılımın olması sürpriz olmaz.

Yeni bir heyecan yaşamak ve kondisyonunuzu sınamak istiyorsanız şimdiden hazırlanmaya başlayın yada belli bir parkurda yer almak ve güzel anılara sahip olmak için takviminizi ayarlayın derim.

Bu arada Men’s Health dergisi tarafından düzenlenen Urbanathlon organizasyonunun Türkiye haklarına DSM group sahip ve bu projeyi 5 yıl süreyle devamlı olarak düzenleyecekler. Kendileri ile yaptığım yazışma neticesinde aşağıdaki bilgileri benimle paylaştılar. Dikkatinize sunarım.

Kasım ayında  İstanbul sadece ŞEHİR ve SPOR konuşacak !

Türkiye’de dsm group’un organizasyon haklarına sahip olduğu, 2007 yılından bu yana Dünya’nın birçok şehrinde düzenlenmekte olan ve şehir yaşamı ile özdeşleşen farklı bir spor organizasyonu  URBANATHLON  ilk kez İstanbul’da düzenleniyor.

URBANATHLON İstanbul 2013, festival alanı  1- 3 Kasım tarihleri arasında Caddebostan sahilinde  İstanbul’lularla buluşurken, yarışseverler 3 Kasım günü hem kendileri ile hem de rakipleri ile mücadele edecekler.

18 yaşını tamamlamış amatör, profesyonel herkesin katılımına açık, çeşitli fiziksel beceri gerektiren özel etaplardan oluşan bu keyifli maraton, sıradışı konseptiyle katılımcılara farklı bir tecrübe yaşatacak.

URBANATHLON da  hedef 10 km’lik parkur üzerinde yer alan engelleri  olabildiğince hızlı bir şekilde geçerek minimum sürede bitirmek. Kadın, Erkek ve Takım kategorilerinde düzenlenecek yarışta ilk üçe girenler sponsor markalardan çeşitli hediyeler kazanırken, Genel Klasman 1.cileri 2014 yılında URBANATHLON Avrupa yarışlarından birine ücretsiz  katılım hakkı kazanacak.

Sağlıklı Yaşam felsefesini kişilere ulaştırarak spor bilincini artırma misyonunu üstlenen URBANATHLON yarışı İstanbul’da PUMA, GNC, HILLLSIDE CITY CLUB, ACIBADEM SAĞLIK ve POWER FM işbirliği ile gerçekleşiyor.

ŞEHRE MEYDAN OKU  sloganıyla tüm koşu ve sporseverleri bünyesinde buluşturacak organizasyonda katılımcı ücretlerinin belli bir yüzdesi ADIM ADIM oluşumu vasıtasıyla Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne bağışlanacak.

Festival alanında hem yarışçılara hem de ziyaretçilere yönelik  zumba, yoga, cross fit gibi çeşitli spor aktiviteleri düzenlenirken, URBANATHLON İstanbul,  müzik ve eğlence ile herkese unutulmaz anlar yaşatacak.

Proje 2014 yılında dsm group tarafından  İstanbul – İzmir – Ankara şehirlerinde düzenlenerek, ülke çapında yarış sayısını artırarak Türkiye’nin TEK Açık katılımlı şehir içi Spor yarışı ve festivaline dönüşecek.

Kayıt ve detaylı bilgi için,

www.urbanathlonistanbul.com

facebook.com/urbanathlonistanbul

twitter.com/urbanathlonist

One thought on “Urbanathlon ile Sınırlarınızı Zorlayın”
  1. Merhaba
    Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Detaylar için yakında sizinle irtibat kuracağım. Anlaşılan yazılacak çok konu, gidilecek sayısız aktivite var.

Leave a Comment

YouTube Kanalım