Üçgen Duruşu

İlk olarak ayağınızı kırın ve yavaşça üzerine yaslanarak resimde görüldüğü şekilde destek alın ve diğer elinizi havaya kaldırın. Havada olan elinize doğru bakarken 20-30 saniye durmaya çalışın bu esnada nefes alıp vermeyi unutmayın.

Yoga Egzersiz Spor Üçgen Duruşu Poz Pose

Ayaklar açık bir şekilde durun, sol ayağınız karşıya bakarken, sağ ayak 90 derece sağa doğru çevrilmelidir şimdi sağ bacağınızdan destek alarak ve nefes vererek aşağı doğru eğilin, dengeli bir şekilde durmanız önemlidir.

Sol kolunuzu yukarı doğru kaldırın ve avuç içiniz karşıyı göstersin. Başınızı yavaşça yukarıda olan avucunuza bakacak şekilde çevirin.

[stextbox id=”saglikli”]ŞİFASI: Dengeli duruş için önemli bir harekettir. Vücudunuzun yan kısmında ve sırtınızda yer alan kasları çalıştırır. İç organların sağlığı için kan dolaşımını destekler. Bağırsak hareketliliğini arttırır ve sindirime yardımcı olur. [/stextbox]

2 thoughts on “Üçgen Duruşu”
    1. Bu hareketi hem sağdan hem de soldan yapmalısınız. Bacağınıza fazla yük binmekle birlikte vücut ağırlığı o anda sağa yatmışsanız sağa binecektir. Diz, menisküs v.s problemleri olanlar bu hareketi yapmamalıdır.

Leave a Comment

YouTube Kanalım