Turna Kuşu Duruşu ile Dengenizi Bulun

En sevdiğim pozlardan birisidir “Turna Kuşu” öyle ki genelde ziyaret ettiğim yerlerde bu duruşla resimler çektiriyorum. Dengemi güçlendirirken aynı zamanda da rahatlıyorum. Basit alıştırmalarla zamanla yapabileceğiniz bir duruş olabilir.

“Turna Duruşu” güçlü bir denge duruşudur ve dengenizi geliştirir. Sinir sistemini dengeler, kolları ve bilekleri güçlendirir, fiziksel denge hissini geliştirir.

Turna Kuşu Duruşu Crane Pose

Ayaklarınız aralıklı bir şekilde yere çömelin. Ayak parmaklarınız üzerinde dengede durun ve avuçlarınız düz, parmaklar öne bakacak şekilde yere, ayaklarınızın önüne koyun. Dirsekleri bükün. Öne doğru eğilin ve dirseklerinizin iç kısmı kollarınızın üstüne, hatta koltuk altlarınıza yaklaşacak şekilde ayarlayın. Öne doğru uzayın, ayaklarınızı yerden kaldırın. Dizleriniz sımsıkı kollarınızın üstünde kalacak şekilde, dengenizi avuçlarınız yardımıyla koruyun.

[stextbox id=”warning” caption=”Dikkat !!!”]Eğer tansiyon problemi, kalp rahatsızlığı, beyin trombozu gibi rahatsızlıklarınız varsa bu duruşu yapmayın[/stextbox]

Leave a Comment

YouTube Kanalım