Tatile Çıkarken Alınması Gereken Spor Malzemeleri

Tatil-Cantasi-Spor-Malzemeleri

Thera Band: Pilates bandı yada elastik band isimleri ile bilinmektedir. Latexten imal edilmiş,kuvvet ve esnekliği geliştirmek üzere dizayn edilmiştir. Tatil için eşsiz bir çözümdür, hafif ve taşınabilir olması bakımından son derece pratiktir. Özetle bütün kas gruplarına yönelik hareketleri bu malzeme ile yapabilirsin.

Atlama İpi: Konakladığın hotelin spor salonu ve kardiyo aletleri yoksa üzülme çünkü atlama ipi ile son derece etkili kardiyo egzersizleri yapabilirsin. Yaklaşık 50 farklı ip atlama stili sayesinde zorluk seviyesini artırabilirsin.

Kılavuz: Gideceğiniz bölgeyi tanıtan bir kılavuz size büyük avantaj sağlar. Ziyaret edilecek popüler mekanlar, katılabileceğiniz aktiviteler sayesinde tatilin hakkını verebilirsiniz. Tekne turlarına katılarak değişik koylarda yüzebilir, atın üstünde safari yapabilir yada bir aqua parkta kaydırakları deneyebilirsiniz.

Spor Kıyafetleri: Bir çok tatil merkezi spor sahaları ve fitness salonları ile ziyaretçilerini bekliyor. Tek yapman gereken gitmeden önce iyi bir araştırma yapmak ve kullanacağın tesisleri iyi analiz etmen. Örneğin su sporları ile ön plana çıkan bir tatile gidiyorsan ıslak alan ekipmanlarını temin etmelisin ya da kapsamlı bir fitness salonu için fitness kıyafetleri, ayakkabı ve ağırlık eldiveni gibi aksesuarlara bavulunda yer vermelisin.

Yüzme Malzemeleri: Doğru teknikleri bilmek yüzerken alacağın hazzı artıracaktır; serbest, sırtüstü, kurbağa ya da kelebek gibi yüzme stilleri farklı kas gruplarını çalıştırman için son derece faydalıdır. Yüzücü gözlüğü, bone, yüzme tahtası gibi ekipmanlar seviyene göre gerekli olmaktadır. Havuzda çocuklarınla vakit geçirmek istersen su toplarına ve şişme aksesuarlara da göz atabilirsin.

TRX Band: Son dönemin trend malzemelerinden birisidir. Vücut ağırlığını direnç olarak kullanmanı sağlayarak yüzlerce egzersiz olanağı sağlar. Vücut pozisyonunu değiştirerek kolaylıkla direnç ve şiddet ayarı yapabilirsin bazen bir ağaçtan bazen de yüksekteki bir demirden istifade ederek kendi spor salonunu gittiğin her yere kurabilirsin.

Leave a Comment

YouTube Kanalım