Tarkan Bey Nasıl Başardı?

Yeni bir başarı hikayesi ile karşınızdayız;

Tarkan Bey ile bir çok kişiye göre zor olan bir hedefe ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üstelik söz konusu olan kişi bir firmada yönetici konumunda bulunduğu için yoğun mesai yapıyor ve kısıtlı zamanlarında üstlendiği görevleri yerine getirmeye çalışıyordu. Bu bağlamda zamanım yok, çok yoğunum diyenler için önemli addetdiğim bir örnek.

Tarkan Bey Önce Sonra Before After
Tarkan Bey
Yaş: 45
Boy: 180
Başlangıç kilosu: 90,3 kg
Yeni kilosu: 78,5 kg

Başlangıç: Öncelikle Tarkan Beyi tanıyarak sürece başladık. Yaşı, sağlık geçmişi, genetik durumları öğrendikten sonra duruş (postür) analizi yaptık ve iki hedef koyduk; fazla kilolardan kurtulmak ve zayıf olan sırt kaslarının güçlendirilmesi sayesinde ideal duruş pozisyonunu yakalamak.

Spor yapabileceği gün ve saatleri belirledikten sonra haftada 3 gün olacak şekilde antrenmanlarımızı programladık. Fazla kilolardan kurtulmak önceliğimiz olduğu için ilk etapta kardiyo egzersizlerine ağırlık verdik ve interval antrenman metodu ile aralıklı koşulara başladık. Yaklaşık 40 dakikalık kardiyo egzersizlerinin sonuna sırt, karın, bacak ve kola yönelik egzersizleri ekleyerek 3 güne göre dağılımını yaptık.

Beslenme konusuna gelecek olursak, sözü Tarkan Beye bırakalım;

Zararlı olarak bilinen bütün yemek alışkanlıklarımdan uzaklaşmaya çalıştım. Yemek kaçamaklarımı hafta sonu ile sınırlayıp porsiyonları olabildiğince aza indirdim. Halk tabiri ile zararlı beyazları en aza indirgedim. Tatlıyı çok büyükölçüde kestim. Gazlı içecekler ve alkoldenolabildiğince uzak durdum. Öğünlerimi mümkün olduğunca sağlıklı bir şekilde planladım; bol bol yeşillik, salatalar, baklagil, et ve doğal besin gruplarından tükettim. Sık sık ama az porsiyonlarda besin tükettim, ara öğünleri kaçırmadım.

Psikoloji: Neden böyle bir karar aldığına gelirsek; kendisini sürekli yorgun ve halsiz hissediyordu. Ortaya çıkan görüntü, öne fırlamış bir göbek ve kambur duruş kendisini ayna karşısında rahat hissettirmiyordu ayrıca iki çocuğunun geleceğini dedüşünerek, onlara sağlıklı bir örnek sunmak en büyük motivasyonunu sağladı. Bu süreçte eşinin evdeki desteği ve ilgisi bu başarı da çok önemli bir yer tuttu.Kendisine ayrıca teşekkür ediyor.

Ulaştığımız noktayı bir son değil, bir başlangıç kabul ediyor ve düzenli egzersizlerimize, beslenme alışkanlıklarımıza devam ediyoruz.

Yorumunu paylaşmak ister misin?

YouTube Kanalım
%d