Sporu Sevmeniz için 6 Sebep

Bir çok kişi spora başlamak için doğru zamanı bekliyor ve o zaman bir türlü gelmek bilmiyor. Bir an önce spora başlamanız ve sağlıklı günlere adım atmanız için birbirinden önemli 6 maddeyi sizlerle paylaşmak istedim.

Sporu Sev

Sağlıklı olursun: Spor sadece kilo vermek yada almak için yapılan bir aktivite değildir. Düzenli egzersiz, daha iyi bir kalp damar sistemine, bel çevresi ölçülerine ve formda görünüme sahip olmanı sağlar kısacası sağlıklı bir hayata adım atarsın.

Hayat kolaylaşır: Yaptığın egzersizler hayatı senin için daha kolay bir hale getirecektir. Merdivenleri çıkmak için daha iyi bir kondisyona, alışveriş poşetlerini taşımak için güçlü kaslara ve eğilip çorabını giyebilmen için esnek bir vücuda sahip olmanı sağlar.

Sosyalleşirsin: Sağlıklı tercihler görüntüne yansıdığı gibi çevrene de olumlu etki eder ve senin gibi olmak isteyen insanlar etrafında toplanır. Sorumluluk bilinci seni sağlıksız yiyeceklerden ve tembellikten uzak tutar ve en büyük motivasyonun bu olur.

Zaman kazanırsın: Sağlık sorunları sebebiyle hastanelerde randevu sırası beklemek mi istersin? Yoksa düzenli egzersiz alışkanlıkları ile vücudunu dinç ve formda tutmak mı? Özetle vücudunun sağlıklı işlemesi en büyük kazancın olur çünkü beklenmedik sağlık sorunları ile boğuşmak zorunda kalmazsın.

Sağlık masrafları ortadan kalkar: Düzenli egzersizlerine, sağlıklı beslenmeye ve kontrollerine devam ederek gereksiz masraflardan kurtulursun. Yapılan bilimsel araştırmalara göre düzenli olarak egzersiz yapanların, yapmayanlara göre 7 kat daha sağlıklı yaşlandığı görülmüştür.

Rahatlarsın: Egzersiz sırasında kendini zorladığın anlar olur, bu esnada vücudu strese sokan kortizol hormonu kaslar tarafından kullanılır ve büyük bir rahatlama hissi oluşur. Hayatı pozitif yaşamak ve stresten kurtulmak istiyorsan daha fazla gecikmeden sporu bir yaşam tarzı haline getirmelisin.

Yorumunu paylaşmak ister misin?

YouTube Kanalım
%d