Spora Zamanım Yok Diyenler, Aradığınız Zaman Bulundu !!!

Spor ve ZamanNeden spor yapmıyorsun? Açıkcası bu soruyu bugüne kadar bir çok kişiye sordum ve yaygın olarak aldığım cevap hep aynı; spor yapmak için vaktim yok, çok çalışıyorum, işler yoğun, çocuk var v.s liste uzayıp gidiyor ve çoğu kişi zamanın yetersiz olmasından yakınıyor.

Bu soru sadece ülkemizde değil, dünyada da ses getirmiş olmalı ki İngiliz uzmanlar konuya el atmış. Şöyle ki; İngiltere’de yayınlanan Daily Mail gazetesinin haberine göre, ortalama 75 yıl (27 bin 375 gün) yaşayan bir insan, hayatının bir yılını işten ya da okuldan kaytararak geçiyor. Öte yandan gülümsemeye yalnızca 115 gün ayırılıyor. İşte uzmanlardan ortalama bir hayat:

 

 

 

 

Spor ve Zaman
[stextbox id=”info”]LÜTFEN BU DEYİŞİ KULAĞINIZA KÜPE EDİNİZ; Egzersiz için zamanı olmadığını düşünenler eninde sonunda hastalıkta geçirecek zaman bulacaklardır.[/stextbox]

Antrenorunuz Diyorki fitness ipucu

2 Comments

  1. Simge Reply

    Sabah 7-12 akşam 18-2 arası çalışıyorum haftada 91 saat, Hadi günde 8 saat uyumuş olayım. Toplam 147 saat. Kaldı 21 saat. Günde bana düşen boş vakit üç saat hangi ara diğer işlerimi halledip spor yapayım söyler misiniz? Hadi azıcık daha zamanım olsa bunun içinde yorgunluk da var..

    1. Sağlıklı Hoca Post author Reply

      Merhaba Simge Hanım, günlük olarak yirmi dakika bile kendinize egzersiz zamanı ayırmanız yeterli olacaktır. Bunu haftada en az üç mümkünse beş gün sürdürürseniz, egzersiz hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Yorumunu paylaşmak ister misin?

X
%d blogcu bunu beğendi: