Sıkı ve İnce Bacaklar İçin Pilates Topu Egzersizleri

Sıkı bacaklar için harika bir antrenman sizleri bekliyor! Bu videomuzda pilates topu kullanarak bacak egzersizleri yapıyoruz ve sıkılaşmamız için çok etkili olan hareketleri öğreniyoruz.

Pilates toplarının artık pek çok yerde bulunduğunu ve geniş bir kullanım alanına ulaştığını varsayarak bu programı sizlerle paylaşmak istedim. Pilates topunun evinizde olması bir şey ifade etmez, eğer onunla çalışırsanız ve doğru egzersizleri yaparsanız bu ekipmanı faydalı bir araç haline dönüştürmüş olursunuz.

❗️ ÖNEMLİ BİR UYARI ile başlamak istiyorum. Lütfen videoda izlediğiniz hareketlere hafif bir program eşliğinde başlayınız çünkü egzersizler gerçekten etkili ve zorlu, bu yüzden vücudunuzun adapte olması için bir süre tanımanız gerekiyor.

❓ NASIL BAŞLAYACAĞIZ dediğinizi duyar gibiyim; bence her hareketi 6 kere tekrar ederek başlayın ve ilk hafta iki gün yapın, bir antrenman haftanın başında, diğer antrenmanda haftanın ortasında yada sonunda olsun.

İkinci haftaya geldiğinizde her hareketi 8 kere tekrar edin ve haftada 3 gün olacak şekilde yapmaya devam edin. Gün aşırı olarak yapabilirsiniz yani bir gün yap, bir gün dinlen şeklinde.

Üçüncü haftaya geldiğinizde ise her hareketi 10 tekrara çıkarın ve haftada en az 3 gün, en fazla 4 gün olacak şekilde yapın.

Ve artık neredeyse hazırız; her hareketi 12 tekrar ve 3 set olacak şekilde yapabiliriz. Yine en az 3 gün en fazla 4 gün olacak şekilde antrenmanlara devam edebiliriz. Bu hareketleri uyguladığınızda ve programa göre devam ettiğinizde eskisine göre daha güçlü ve daha sıkı bacaklarınız olduğunu hayretle göreceksiniz.

Lütfen bir ay sonunda bana yorumlarınızla ve mesajlarınızla ulaşmayı unutmayın. Yaşadığınız değişimleri bizimle paylaşın ki sağlıklı olmak için bu kanalı takip edenlere örnek olalım.

Heyecanla bekliyorum

Unutmayın! Sağlıklı olmak sizin de hakkınız

………………………………………………………………………

Hayatınıza spor, sağlık ve hareket katmak ister misiniz? O halde doğru kanaldasınız.
KANALIMA ABONE OLABİLİRSİNİZ: http://goo.gl/zvFGWA ▲

Spor Eğitmeni Mahmut Talha Sağlıklı bilgi, birikim ve tecrübelerini sizlerle paylaşıyor. Fitness, pilates, egzersiz metotları, sağlıklı yaşam tüyoları ve beslenme programları ile daha formda ve sağlıklı olmak sizin için de mümkün.

“Sağlıklı Hoca”yı sosyal medyadan takip edin! ▼
➤ WEBSİTEM: http://goo.gl/hNRFCi
➤ FACEBOOK: http://goo.gl/ATg3dg
➤ TWITTER: http://goo.gl/4DAXhK
➤ INSTAGRAM: http://goo.gl/pjsj1I
➤ TUMBLR http://goo.gl/1k4KXM

Leave a Comment

YouTube Kanalım