Sağlıklı Hoca Eğitimleri ile Sağlıklı Şirket Çalışanları

Günümüzde şirket çalışanlarının en büyük ihtiyacı nedir? Bu sorunun cevabını ben değil, şirket çalışanları bizzat kendileri veriyor ve en büyük ihtiyacın hareket etmek olduğunu söylüyorlar. Bedenlerimizin hareket etmek üzerine tasarlandığını ve insanlığın tarihte hiç olmadığı kadar hareketsiz kaldığını düşünürsek bu sonucun çıkması da çok normal çünkü uzun süre hareketsiz kalmanın bedelini vücutlarımızda hissettiğimiz olumsuz geri bildirimlerle ödüyoruz.

Bedenimizde dolaşan ağrılar, yüzümüzün asılmasına yol açıyor, bir çok kişi bel, boyun ve sırt bölgelerinde anlamsız gerginlikler hissediyor ve ofis çekmecelerinde ağrı kesiciler soteliyor, kötü kolesterol değerleri ise en kötü seviyeye geliyor. Halbuki bu tür olumsuz geri bildirimlere karşı elimizde çok güçlü bir silah var, bu gücün adı tek kelimeyle “hareket”tir.

Sağlıklı Hoca olarak şirket çalışanları ile bir araya geliyorum ve onlara ofiste yapabilecekleri hareketleri öğretiyorum, bu hareketlerin hepsi çok özel çünkü her birisi ofis çalışanlarının ihtiyaçlarına özel olarak tasarlandı. “Dik Duruş Akademisi” isimli eğitimimizde kambur duruşa ve ofiste yanlış oturmaya savaş açıyoruz ve neler yapabileceğimizi öğreniyoruz ve örnek hareketleri uyguluyoruz.

FitBeyin eğitimimizde ise beynimizin var oluş amacını yerine getiriyoruz ve birbirinden eğlenceli olması yanı sıra karmaşık hareketleri deniyoruz. El ve göz koordinasyonu gerektiren egzersizler, jonglör topları ile spesifik çalışmalar yapıyoruz ve şirket çalışanlarının birlikte hareket edebilmeleri için takım çalışmaları yapıyoruz.

Özetle Sağlıklı Hoca eşliğinde egzersizler yaparak doğru duruşa ulaşmaya çalışıyoruz ve rutinin dışına çıkarak ofiste hareket etmenin ve vücudumuz için faydalı işler yapmanın sırlarını keşfediyoruz.

Dik Duruş Akademisi ve FitBeyin eğitimleri ile siz de bedeninizi yeniden keşfedebilirsiniz.

[alert-note]Sağlıklı Hoca ile şirketinizde bir etkinlik düzenlemek istiyorsanız bu adresten iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz https://www.acikbeyin.com.tr/iletisim/[/alert-note]

Yorumunu paylaşmak ister misin?

YouTube Kanalım
%d blogcu bunu beğendi: