Sağ ve Sol Beyin İçin FitBeyin Egzersizleri

Sağ veya sol, hangi elinizi hangi ayağınızı özetle hangi tarafınızı daha baskın kullanıyorsunuz? Dengeli ve koordinasyonu iyi bir vücuda sahip olmak için kendinizi her iki yönde de yeterli hale getirmelisiniz.

Günlük işlerimizi yaparken, tutarken, yazarken, yerdeki bir nesneyi kaldırırken hep aynı tarafı kullanıyorsak, diğer tarafı zayıflatıyoruz demektir. Peki ama diğer tarafımız? Onun da oyun da kalması gerekmiyor mu?

Sürekli aynı taraftaki kaslarımızı kullanmak zamanla duruş bozukluklarına da dönüşebilir. Örneğin çantanızı hep aynı omzunuza asmak, tutma ve sıkma gibi kas gücü gerektiren işleri hep aynı elle yapmak bir taraftaki omzumuzun daha da yukarıda olmasına yani vücudumuzun bir tarafta güçlü iken diğer tarafta güçsüz olmasına yol açabilir.

Baskın olmayan tarafımıza (bende sol) meydan okumak, zayıf olduğumuz tarafla egzersizler yapmak bizleri daha iyi bir denge seviyesine ve koordinasyona ulaştıracaktır ayrıca çocuklarda bu çalışmaları yapmak motor becerilerini geliştirecektir.

Sizlerle FitBeyin egzersizleri paylaşıyor olmamın bir diğer sebebi de sizleri bu konuda dengeye ulaştırmak ve kaslarınızla olan iletişimi canlı tutmak. Bunun için belli aralıklarla sizlere @sagliklihoca Instagram hesabım  üzerinden meydan okuyacağım (Challenge)

İşte ilk meydan okumam;

https://www.instagram.com/p/B-J7OY7J_pK/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Takipte kalın, FitBeyin’le kalın

[alert-announce]Hayatınıza spor, sağlık ve hareket katmak ister misiniz? O halde doğru kanaldasınız.
KANALIMA ABONE OLABİLİRSİNİZ: http://goo.gl/zvFGWA

Spor Eğitmeni Mahmut Talha Sağlıklı bilgi, birikim ve tecrübelerini sizlerle paylaşıyor. Fitness, pilates, egzersiz metotları, sağlıklı yaşam tüyoları ve beslenme programları ile daha formda ve sağlıklı olmak sizin için de mümkün.

“Sağlıklı Hoca”yı sosyal medyadan takip edin! ▼
➤ WEBSİTEM: http://goo.gl/hNRFCi
➤ FACEBOOK: http://goo.gl/ATg3dg
➤ TWITTER: http://goo.gl/4DAXhK
➤ INSTAGRAM: http://goo.gl/pjsj1I
➤ TUMBLR http://goo.gl/1k4KXM[/alert-announce]

Leave a Comment

YouTube Kanalım