Masa Başında Yapabileceğiniz Ofis Egzersizleri

Günümüzde ofis çalışanlarının sayısı oldukça yüksek ve çalışma saatleri de oldukça yoğun. Hal böyle olunca bir çok masa başı çalışan egzersiz yapmak için imkan bulamıyor hatta yapmak istese dahi nereden başlayacağını, hareketleri nasıl yapması gerektiğini bilemiyor. Bu yüzden OFİS EGZERSİZLERİ serisini sizlerle paylaşmak istedim.

Ofis egzersizleri serisinde ihtiyacınız olan tüm hareketleri ve önerileri bulabilirsiniz. Bu videomuzda ise serinin en önemli ekipmanlarından birisi olan “PİLATES BANDI”nı kullanacağız ve hareketlerimizi yapacağız.

Pilates bandını kullanmak son derece pratik olacaktır çünkü hafif bir ekipmandır, çekmecenizde dahi saklayabilirsiniz. Kaslarınızın güçlenmesi için ihtiyacınız olan direnci size sağlayacak kadar etkilidir ve tüm vücudunuzu çalıştıracak zenginlikte hareket çeşitliliğine sahiptir.

Sizde ofis hayatınıza hareket ve sağlık katmak isterseniz, bizimle beraber bu hareketleri yapabilirsiniz. Zamanla hareketlerin etki ettiğini ve kaslarınızın güçlendiğini ve duruşunuzun düzeldiğini görebilirsiniz. Lütfen ilk haftalarda az tekrarlar yaparak başlayınız ve ilerleyen haftalarda da 15 tekrar x 3 set olacak şekilde devam ediniz, zamanla güçleneceğiniz için set ve tekrar sayılarını da artırabilirsiniz.

Şimdiden iyi antrenmanlar diliyor ve ofisinizde sağlıklı dakikalar geçirmenizi diliyorum.

Sağlıklı Hoca

Leave a Comment

YouTube Kanalım