Limon ve Sarımsak Kürü

Limon Sarımsak Kürü
Bu formülü sizlerle paylaşmadan önce uzun bir süre araştırma yaptım. Şifalı bitkilerle uğraşan uzmanlardan, doktorlara kadar bir çok kişinin tavsiye ettiğini gördüm hatta yetinmeyip Rusya’da yaşayan bir arkadaşıma konuyu aktardım ve orada da son derece popüler bir karışım olduğunu öğrendim, sonra da hem kendim hazırlamak hem de en doğru tarifi sizlerle paylaşmak istedim.

RUS DOKTORLAR TAVSİYE EDİYOR

Rus doktorların tavsiye ettiği bu karışım son derece başarılı sonuçlar veriyor; tansiyon, damar sertlikleri, damar tıkanıklıklarına karşı ve bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesi için destekleyici olarak tercih ediliyor.

SİZ DE HAZIRLAYABİLİRSİNİZ

– 2 Litre hiç su katılmamış sıkılmış limon suyu ()

– 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak (Kastamonu sarımsağı tercih edilmelidir, Çin sarımsağı olmasın)

– Ağzı sıkı kapanan koyu renkli bir kavanoz (2 litrelik pet şişeler de kullanılabilir)

HAZIRLANIŞI

2 Litrelik kavanoz ya da pet şişeyi dolduracak kadar limon satın alın. Limonların suyunu iyice sıkıp şişeye doldurun. Soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp şişenin kapağını sıkıca kapatın. 25 gün boyunca normal ılık bir yerde tutun ve her gün birkaç kez çalkalayın. Yaklaşık 25 gün sonra sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz.

KULLANIM

25 gün bekledikten sonra karışımı içmeye başlayabilirsiniz. Kahvaltıdan yarım saat önce, yarım çay bardağı ölçüsünde içebilirsiniz. Kendinizi rahat bir deneyim için hazırlayın ve tadına çok fazla takılmayın ayrıca içine şeker, tuz ve tatlandırıcı gibi eklemeler de yapmayın.

25 gün sonra hazır hale gelen karışımdan her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı için. Bunu hergün düzenli olarak ve mümkünse aynı saatte yapın. Bu karışımın içine asla başka bir madde (şeker, tuz, tatlandırıcı vs. katmayın)

Bu formülü yılda bir kez mutlaka uygulamalısınız.

UYARI: Bu sayfada yer alan bilgilerin hiç biri doktor önerisi niteliğinde bilgi değildir ve hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik tanı, teşhis ve tedavi gibi amaçlar için kullanılmamalıdır. Ziyaretçiler, kendi sağlıkları için bu tür konuları önce doktorlarına danışmakta kendileri yükümlüdürler. Sitedeki içerik, sadece yazıları hazırlayan yazarın kendi kişisel düşüncelerini yansıtmaktadır ve burada yazılanları uygulamak veya adı geçen ürünleri kullanmaktan oluşan hiçbir sağlık sorunundan veya maddi manevi olumsuz etkiden mtsaglikli.com sorumlu tutulamaz. Bu sitedeki tüm yazı ve görseller mtsaglikli.com ‘a aittir ve yazılı izni olmadan kısmen ya da tamamen kopyalanamaz, dağıtılamaz, satılamaz, alt lisansla kullandırılamaz.

2 thoughts on “Limon ve Sarımsak Kürü”
Leave a Comment

YouTube Kanalım