Karın Kaslarını Çalıştıran Pompa Nefes Tekniği

Karın kaslarınızı çalıştıracak harika bir nefes tekniğini öğrenmek ister misiniz? Bu videoda sizlerle paylaştığım pompa nefes egzersizi hem enerjinizi yükseltecek hem de karın kaslarınızı etkin bir şekilde çalıştıracaktır.

Karın kaslarını çalıştırırken çoğu kişi bir egzersiz aletine odaklanır yada bir antrenman programı ile kaslarını zorlamaya çalışır ve tüm bunları yaparken karın kaslarını dışarıdan zorlar ve onları güçlendirir. Peki sizlere bu uyarıyı içeriden ve daha derinlerden verebileceğinizi söyleseydim? Evet bu egzersiz sayesinde karın kaslarının arkasına erişim sağlayacağız ve derindeki yapıları çalıştıracağız.

Popma nefes tekniği denmesinin sebebi ise, uygularken tıpkı bir pompa gibi seri ve arka arkaya nefes seslerinin çıkması, karın kaslarının sürekli hareket etmesidir bu sayede kaslar sürekli uyarılır ve çalıştırılır.

Uyguladıktan sonra bir baş dönmesi v.b durum hissetmeniz durumunda süre fazla geliyor olabilir, öncelikle az sürelerle alıştırmalar yapmalı ve ilerleyen zamanda kademe kademe artış sağlamalısınız. Video anlatımda örnek süreleri bulacaksınız ve sonuna kadar izlediğinizde tekniği uygulamayı öğreneceksiniz.

Sağlıkla kalınız

Leave a Comment

YouTube Kanalım