Joseph Hubertus Pilates'in Hayat Hikayesi

Joseph Hubertus Pilates kimdir

Joseph Pilates 1880 yılında Almanya’da, Düseldorf yakınlarında doğdu. Hastalıklı bir çocuk olarak, astım, raşitizm ve ateşli romatizma gibi hastalıkları yaşıyordu. Gençlik döneminde sağlığını iyileştirmek için, fiziksel antrenmana odaklandı; boksör olması yanı sıra, jimnastik, dalış, kayak, vücut geliştirme sporlarını bir arada yaptı. 14 yaşındayken, belirgin fiziğiyle anatomik tablolara poz verdi.

1912’de İngiltere’ye taşındı ve İngiliz detektiflerine “kendini koruma” konusunda eğitmenlik yaptı. 1.Dünya Savaşı sırasında, esir kampında hasta bakıcı olarak çalıştı. Hapisteyken, yaralı ve diğer esirler için egzersizler sağladı. Yaralıların daha iyi bir şekilde iyileşebilmesi için program geliştirme arayışlarına başladı. Hastane yataklarının ve diğer desteklerin yaylarını kullanarak, dayanıklılığı ve esnekliği arttırmak için direnç antrenmanı oluşturdu.

Joseph Hubertus Pilates kimdir

Savaş döneminde hizmet ettikten sonra, Alman polis gücüyle birlikte çalışmak üzere Almanya’ya geri döndü. 1926 yılında, Pilates New York yolculuğuna başladı ve yolda eşi Clara ile tanıştı. Dansçıları arasında programının oldukça popular olduğu New York Şehir Balesi’nin bitişiğine ilk egzersiz stüdyosunu birlikte açtılar. Daha sonra 1967 yılında, Joseph Pilates 87 yaşında duman zehirlenmesinden öldü.

Arkasında fitness endüstrisini birçok yönden değiştirebilecek bir efsane bıraktı, Kontroloji Metodu ile yaşadığı zamanın yıllarca ötesindeydi.

Joseph Hubertus Pilates kimdir

Leave a Comment

YouTube Kanalım