İnsanlık Nereye Gidiyor? Gelecekte Bizi Neler Bekliyor?

İnsanlık nereye gidiyor?

Karlı bir havada İstanbul’u izlerken aklıma gelenleri ve içimde yaşadığım düşünce fırtınalarını sizlerle paylaşmak istedim.

Daha uzun ama daha sağlıksız yaşıyoruz
Her geçen gün doğadan uzaklaşıyoruz
Kendi doğamızdan da aynı şekilde
İnsanlık tarihinde hiç olmadığı kadar hareketsiz
Ve biçareyiz
Her yanımız hastalıklarla çevrilmiş durumda
Farkında değiliz
Ve çok daha fazlası bu videoda

60 Yıl Önceki Yiyecekler Artık Yok!

Kanadalı araştırmacı Jeffery Christian’ın yaptığı bir araştırma ise bağışıklık sistemi için çok önemli olan A vitamininin gıdalarda giderek azaldığını ortaya koyuyor. Araştırmaya göre 50 yıl önce yetişen bir elma 90 miligram A vitamini içerirken, 1999’da yetişen elmalar 50 miligram içeriyor.

Şehirlerde Yaşama Oranı Köyleri Geçti

Şehirler, yüksek apartmanlar her geçen gün artıyor ve köylerde yaşayan nüfus artık şehirlere kayıyor. Şehir hayatında bizi neler bekliyor peki? Trafik, iş hayatı, stres, iletişimsizlik, yüksek binalar, kalabalık caddeler ve bol bol gürültü.

İnsanlık Hiç Olmadığı Kadar Hareketsiz

Her yere araba ile gidiyor, katları asansör ile çıkıyor ve alışverişimizi dahi çevrimiçi olarak internetten yapıyoruz. Hareket edebileceğimiz bütün imkanları teknolojiye devrediyoruz. Sonuç olarak insanlık tarihinde hiç olmadığı kadar hareketsiz.

Kullan yada Kaybet

Vücudumuzun anayasası ve değişmez kuralıdır “Kullan yada Kaybet”. Hareketsiz yaşam tarzı ve yoğun iş temposu içerisinde vücudumuzda bulunan pek çok özelliği ve kas grubunu yeterince çalıştıramıyoruz ve kullanmadığımız vücut bölgelerimizde güç, enerji ve tempo olarak ciddi kayıplara uğruyoruz.

Leave a Comment

YouTube Kanalım