Insanity Workout ile 60 Günde Forma Girin

Bir spor eğitmeni olsam da benim de kendime göre kaytardığım zamanlar oluyor ancak bildiğiniz mana da değil. Şöyle düşünelim daha kolay bir şekilde daha hızlı forma girmek için pratik yollar araştırıyorum diyelim. Özellikle soğuk bir günde dışarıya çıkıp koşu yapmak, salona gitmeden evde çalışmak gibi durumlarda nasıl bir çıkış yolu bulabilirim diye düşünüyorum.

Yine kaytarmaya niyetlendiğim bir günde spor akademisinden arkadaşım Onur’un telefonu ile buluşmaya karar verdik. Eski günlerden, mesleğimizden, spor trendlerinden bahsederken konu Insanity Workout programına geldi. Dinledikçe merakım arttı ve eve gelir gelmez bu programı incelemeye başladım, tüm detayları öğrendikten sonra da işte budur dedim.

Insanity kelime anlamı olarak çılgınlık, delilik gibi anlamlara geliyor ki antrenman programını uyguladığınızda neden bu kelimeyi seçtiklerini anlıyorsunuz Workout ise antrenman demek öyle ki bu programa çılgın antrenman demek uygun olacaktır.

Bu yazıyı okuyanların arasında çok çalışan iş adamları, ev hanımları, üniversite öğrencileri v.b statülerde bir çok kimse mevcut ve günümüzde en çok şikayet edilen konu da zaman bulamamak. İşte karşınızda Insanity Workout programı.

Programı bulan ve uygulayan kişinin adı Shaun T ve kendisi de programı kısaca şöyle tarif ediyor;

Bu programı bulduğumda biliyordum ki 60 günde arzu edilen neticeyi almak çok zordu ve bu olsa olsa çılgınlık olurdu ancak tam olarak denemeye cesaretiniz olup olmadığından emin değildim. Ve bir anda program ortaya çıktı, programı deneyecek bir çok çılgın insan var, dünyanın en çılgın ve en çok dayanıklılık gerektiren programı olacak kadar çılgın. Sırılsıklam terleyeceğiniz bir program. Bu çılgın program zor mu? Evet kesinlikle. Şu ana kadar DVD’ye aktarılmış en çılgın program mı? Tamamen çılgınlık ama çılgınca sonuçlar alacağınız kadar da etkili.

Kısacası spor yapmamak için bahane kalmazken, yapmak için aradığınız metot ayağınıza geldi. Size “Insanity Workout”tan bahsetmek istiyorum.

Programı aldığınızda DVD seti, aylık çalışma takvimi ve beslenme programı beraberinde geliyor gerçi beslenme programını Türkiye’de olmayan yiyeceklerle revize etmek gerekebilir ancak her şeyi ile komple bir program.

Programın içerisinde yer alan ve her biri farklı özelliklere sahip antrenman çeşitlerini altta bulabilirsiniz.

10 Çılgın Antrenman + 1 Toparlanma

 1. Derinlere İnme & Uygunluk Testi: 30 dakikalık süre içerisinde neler yapabileceğini görün. Program için uygun olup olmadığınızı sınayın.
 2. Plyometric Kardiyo evresi: 42 dakika sürmektedir. Yağlarınızı yakın ve ağırlıklı olarak bacak ağırlıklı alt vücut uzuvlarınızı kullanın
 3. Plyometric Kardiyo evresi: Yoğunluklu terleyin ve interval aralıklı antrenman metodu ile yağlarınızı yakın 42 dk sürmektedir.
 4. Kardiyo Güç & Direnç: Dayanıklılık antrenmanı ve kuvvet egzersizleri ile kas kütlenizi koruyun ve üst vücudunuzu çalıştırın 40 dk
 5. Kardiyo Toparlanma: Haftada bir kez olacak şekilde vücudunuzun toparlanmasına yönelik daha kolay egzersizler içerir 33 dk
 6. Sadece Kardiyo & Kardiyo: İleri düzey ve duraksamadan yapılan kardiyo egzersizleri ile sınırlarınızı zorlayın 55 dk
 7. Merkez Kasları Kardiyo & Denge: Bu bölüm ile bir ayın ardından ara vermiş oluruz 37 dk
 8. Maksimum Interval Evre & Uygunluk Testi: Intervale yönelik bu evre daha önce yaptıklarınıza göre daha yoğun ve zordur süresi ise 86 dk.
 9. Maksimum Interval Plyo: Bu evrede özellikle bacaklar çok zorlanmakta ve sizden merhamet dilenmektedir maksimum gücünüzü burada zorlamaktasınız 55 dk
 10. Maksimum Kardiyo Kondsiyonu & Kardiyo Abs: İleri düzey olan bu evrede limitlerinizi zorlayın toplamda 65 dakika sürmektedir.
 11. Maksimum Toparlanma. Rahatlatıcı ve esnetici bu egzersizler ile vücudunuza toparlanması için müsaade edin 47 dk

Yukarıda yazılı olan 10 değişik programı altta yer alan takvime göre 60 güne yayıyorsunuz. Altta yer alan takvimde MONTH 1 birinci ay anlamına geliyor yani 4 haftalık uygulayacağınız program günlere göre dağıtılmış durumda. Yapmanız gereken o güne denk gelen antrenmanı yapmak ve takvimdeki kutucuğu işaretlemek

Insanity Workout’un Türkçe versiyonu eminim ki yakında çıkacaktır ancak siz daha önce İngilizce olarak sipariş vermek istiyorsanız http://www.beachbody.com/product/fitness_programs/insanity.do adresine göz atabilirsiniz. Yurt dışından da olsa gönderimini yapıyorlar ve kargo dahil yaklaşık 150 $ gibi bir maliyeti var.

Insanity Workout

Bu konuda öğrendiğim yeni gelişmeleri de yine blog sayfamdan sizlerle paylaşacağım. Bu fırsatı kaçırmayın ve Insanity Workout ile bir an önce hareket etmeye başlayın derim tabii ki yüksek bir kondisyon gerektirdiği için öncelikle doktorunuzdan da onay almanız gerekiyor çünkü bazı bölümlerde kalp atımlarınız çok yüksek seviyelerde seyrediyor.

Sağlıklı kalın

One thought on “Insanity Workout ile 60 Günde Forma Girin”
 1. Selamlar arkadaşlari insanity programını yaparken çok zorlanmıştım, arkadaşlarım diyetisyen eşliğinde, insanity programı eğitimi ve antrenmanı yapılan masterfit ismindeki salonu tavsiye etti, 2 ayım bitti hala arkadaşlarla çalışıyoruz… tavsiye ederim http://www.masterfit.com.tr

Leave a Comment

YouTube Kanalım