İç Bacak Eritme ve Sıkılaştırma Hareketleri

Sizlerden gelen soruları cevaplamaya ve birbirinden etkili egzersiz önerilerimi paylaşmaya devam ediyorum. Bu hafta “İç Bacak Eritme ve Sıkılaştırma Hareketleri”ni ele alıyoruz çünkü bir çok kişi bacaklarını etkili çalıştırmasına rağmen özellikle iç bacakta oluşan kötü görüntüden rahatsız olabiliyor.

Hareketlere geçmeden önce şu kuralları aklınızda tutmanızı istiyorum

  • Hayal ettiğiniz ve istediğiniz sıkı bacaklara, üzerine oturarak sahip olamayız! Gün boyu hareketli ve aktif olmalı, bacak kaslarımızı etkin kullanmalıyız.
  • Sağlıklı beslenmeye dikkat etmelisiniz! Biz bu hareketler ile iç bacak bölgesindeki dolaşımı artırmaya ve kas kitlesini sıkılaştırmaya çalışırken, diğer taraftan beslenme de bu süreci destekler ve daha hızlı sonuç almanızı sağlar.
  • Süreklilik ve istikrar son derece önemli! Bir kaç kere yapmış olmak değil, belli bir program çerçevesinde hareketleri uyguluyor olmak çok etkili olacaktır. Örneğin haftada kaç gün ve ne süre ayırabileceğinizi önceden belirleyin ve sonrasında da taviz vermeyin.
  • Bacağı tüm yönleriyle sıkılaştırmak için düzenli bir kardiyo programı da uygulayabilirsiniz. Mesela koşu yapmak, aralıklı (interval) programlar uygulamak, bisiklet (eliptik, dikey, yatay) binmek, ip atlamak, trambolin de zıplamak alt gövdeyi sıkılaştıran ve bacakları forma sokan uygulamalardır.

Sağlıkla kalınız

[alert-announce]Hayatınıza spor, sağlık ve hareket katmak ister misiniz? O halde doğru kanaldasınız.
KANALIMA ABONE OLABİLİRSİNİZ: http://goo.gl/zvFGWA

Spor Eğitmeni Mahmut Talha Sağlıklı bilgi, birikim ve tecrübelerini sizlerle paylaşıyor. Fitness, pilates, egzersiz metotları, sağlıklı yaşam tüyoları ve beslenme programları ile daha formda ve sağlıklı olmak sizin için de mümkün.

“Sağlıklı Hoca”yı sosyal medyadan takip edin! ▼
➤ WEBSİTEM: http://goo.gl/hNRFCi
➤ FACEBOOK: http://goo.gl/ATg3dg
➤ TWITTER: http://goo.gl/4DAXhK
➤ INSTAGRAM: http://goo.gl/pjsj1I
➤ TUMBLR http://goo.gl/1k4KXM[/alert-announce]

Leave a Comment

YouTube Kanalım