Havuza Gitmeden Yüzme Egzersizi Yapmak

Yüzmenin faydaları hepimizin malumu ancak bir çok kişi havuza gidecek zamana yada imkana sahip olamayabiliyor, bu videomuzda bir adet pilates bandı kullanarak yüzme yapma imkanı bulacağız üstelik klasik, sırt üstü, kelebek ve kurbağalama stillerini uygulayacağız.

Hareketleri uygularken bacaklarınız üzerinde squat duruşuna inebilir ve sadece üst gövde çalışabilirsiniz yada yere yatarak harekete başlayabilr ve bu esnada ayaklarınızı ufak ufak çırpabilirsiniz.

Yüzmenin bu kadar yaygın olmasının bir diğer sebebi de güvenli ve etkili bir yöntem olmasıdır çünkü yüzme sırasında gövdemizde bulunan tüm kaslar etkin şekilde çalışmaktadır; kollar, omuzlar, sırtımız, karnımız, merkez bölgemiz (core) ve bacaklarımız hareket boyunca bize eşlik etmektedirler.

Videoda kullandığım pilates bandı ise orta zorluk seviyesinde bir direnç bandıdır ve kolumu geriye çekebilmem ve ileriye bırakabilmem için belli bir uzunlukta olmalıdır yani çok kısa yada aşırı sert direnç bantları kullanmayınız. Benim tercih ettiğim marka ve model “Sanctband Pilates Bandı“dır.

Şimdiden herkese iyi antrenmanlar diliyorum ?

[alert-warning]Not: Egzersizleri yaparken herhangi bir acı yada şiddetli ağrı hissederseniz hemen sonlandırınız. Bu tür hareketleri veya egzersiz programlarını uygulamadan önce lütfen doktorunuzdan onay alınız.[/alert-warning]

[alert-announce]Hayatınıza spor, sağlık ve hareket katmak ister misiniz? O halde doğru kanaldasınız.
KANALIMA ABONE OLABİLİRSİNİZ: http://goo.gl/zvFGWA

Spor Eğitmeni Mahmut Talha Sağlıklı bilgi, birikim ve tecrübelerini sizlerle paylaşıyor. Fitness, pilates, egzersiz metotları, sağlıklı yaşam tüyoları ve beslenme programları ile daha formda ve sağlıklı olmak sizin için de mümkün.

“Sağlıklı Hoca”yı sosyal medyadan takip edin! ▼
➤ WEBSİTEM: http://goo.gl/hNRFCi
➤ FACEBOOK: http://goo.gl/ATg3dg
➤ TWITTER: http://goo.gl/4DAXhK
➤ INSTAGRAM: http://goo.gl/pjsj1I
➤ TUMBLR http://goo.gl/1k4KXM[/alert-announce]

Leave a Comment

YouTube Kanalım