Evde Spor Yapmak İsteyenler için Malzeme Önerilerim

Yoğun iş temposu, şehir hayatı v.b konular yüzünden gittikçe kendimizden uzaklaşıyor ve sonunu bilmediğimiz bir koşturmacaya atılıyoruz akabinde olumsuz yöne giden sağlık durumumuz bize her şeyi özetliyor; “hareket zamanı geldi”

Bu yüzden salona gidemeyen yada zaman bulamayanlar için en önemli alternatif evde spor seçenekleri oluyor. Bu yazımda, evde kullanabileceğiniz spor malzemesi önerilerimi paylaşmak ve sizlere fikir vermek istedim. Bu malzemeler ile haftalık egzersiz hedeflerinizi yakalayabilir ve çok daha sağlıklı bir birey olabilirsiniz.

Spor Malzemeleri Evde Spor

Koşu bandı ile ister yürüyün, ister koşun ama forma girmenin altın kuralı olan süreklilikten taviz vermeyin ve zamanla şekle girmenin mutluluğunu yaşayın.
Kondisyon bisikleti, yatay bisiklet yada eliptik bisiklet hangi modeli seçerseniz seçin pedal çevirmekten vaz geçmeyin böylece hem yağ yakmış hem de bacak kaslarınızı etkin bir şekilde çalıştırmış olursunuz.
• Kilolarına göre tercih edebileceğiniz dambıl modelleri ile vücudunuzu sıkılaştırabilir ve vücudunuzun sarkan bölgelerine savaş açabilirsiniz.
Pilates bandı bütün vücudunuzu çalıştırabileceğiniz hafif, taşınabilir ve tutuş şeklinize göre zorluğu ayarlanabilir eşsiz bir malzemedir. Çekmecenizde muhakkak bulundurun.
Egzersiz topları (pilates topları) 20, 45, 55, 65 ve 75 cm’lik modelleri ile boyu boyunuza, huyu huyunuza hareketler için hazır olda bekliyor olacak.
Egzersiz minderleri (yoga mat) ile pilates, yoga gibi metotları deneyebilir, karın çalışabilir yada yer hareketlerinin keyfini sakatlık risklerinden uzak, yumuşak bir zeminde uygulayabilirsiniz.
Atlama ipi hafif olması yanı sıra uygun maliyeti sayesinde her evde bulunması gereken bir malzeme çünkü 10 dakikalık bir ip atlama egzersizi, yarım saatlik yürüyüşe eş değer kabul edilmektedir. Ne demek istediğimizi ip atladığınızda daha iyi anlayacaksınız.
Trambolin egzersizleri yer çekimini daha iyi anlamanızı ve bu etkiyi vücudunuzu forma sokmak için kullanmanızı sağlar üstelik zıplarken dambılları elinize alarak zorluğu daha da artırabilirsiniz.
Egzersizleri siz yaparsınız ve spor malzemeleri de size yardım eder. Onları satın almak ve evin bir köşesine terk etmek size bir şey kazandırmaz kısacası başarmanın, çalışmaktan önce geldiği tek yer sözlüktür.
TRX band ile egzersizin sınırları yeniden çizildi. Taşınabilir, sağlam ve her türlü egzersize uyarlanabilir bu özel band tasarımı evinizin vazgeçilmezi olabilir.

Yorumunu paylaşmak ister misin?

X
%d blogcu bunu beğendi: