Elma Sirkesi ile Forma Girin

Evinizde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu özel içecek ile kilo vermeniz mümkün. Sabahları kahvaltıdan yarım saat önce yada gece yatmadan evvel hazırlayabilir ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Uzmanların beyan ettiği görüşlere göre;kanı temizleyen, kan yağlarını dengeleyen, idrar söktürücü özelliği bulunan, karaciğer ve damar sertliği hastalıkları, cilt problemleri v.b rahatsızlıklara iyi gelen elma sirkesi aynı zamanda vücudunuzdaki kas yapısının da güçlenmesini sağlıyor.

Elma Sirkezi Zayıflama Kilo Kontrol

Elma Sirkesi Kürü
– 1 Su Bardağı Ilık Su (200 ml)
– 2 çorba kaşığı doğal elma sirkesi
– 1 tatlı kaşığı bal ( bal zorunlu olmamakla birlikte elma sirkesinin ekşi tadı nedeniyle tadını iyileştirmek için kullanılabilir.) 45 santigrat derece ılık ve hatta hafifçe sıcak su ile elma sirkesi, ve bal katılarak özel içeceğiniz elde edilebilir.

Ne zaman içilmelidir: Bu zayıflamaya yardımcı içeceği, her gece uykudan 1 saat önce çay içer gibi ağır ağır yudumlayarak içmelisiniz. Sabah kahvaltısından önce aç karnına yine 1 bardak elma sirkesi, bal su karışımı tüketilmelidir.

Sirke hakkında Hadis-i Şerifler:
Sirke ne güzel katıktır. Allahü teâlâ sirkeye bereket versin, o, benden önceki Peygamberlerin de katığı idi. Sirke varsa, başka katığa ihtiyaç olmaz. [İbni Mace]

Sirke yiyene, Allahü teâlâ iki melek vazifelendirir. Yemek bitinceye kadar o kişiye dua, istiğfar ederler. [İ.Asakir]

Sirke bulunmayan evde, geçim darlığı olur. [Ebuşşeyh]

Bu arada kastedilen sirkenin hangisi olduğu iyice düşünülmelidir lakin bugün market raflarında içinde çeşitli kimyasallar ve asitli maddeler bulunan ürünler, sirkenin tabiatına aykırı muhteviyatta olabilirler. İmkanı olanların kendi elma sirkelerini hazırlamaları ve ev yapımı sirke kullanmaları isabetli olacaktır.

Leave a Comment

YouTube Kanalım