Devamsızlığa Yer Yok

Spor yapmanıza rağmen sonuç alamıyorsanız devamlılığımızı sorgulamanın vakti gelmiş demektir. Hedeflerinize giden yolda sürekli olmanız ve disiplinli bir şekilde çalışmanız şart diğer taraftan antrenmanlara ara vermenin enerjimizi ve motivasyonumuzu düşürdüğü bilimsel olarak kanıtlanmış durumda.

Vazgeçme istikrarİngiltere’de yapılan bir araştırmada, sadece iki hafta spora ara verenlerin, devamsızlık yapmayanlara göre daha kırılgan hissettikleri görüldü. Araştırmayı yürüten Dr. Lydia Poole, egzersize ara vermenin iltihaplanma gibi biyolojik sonuçlara da yol açacağını belirtiyor.

Kendinizi hasat sürecine girmiş bir tarla gibi düşünün, öncelikle emek vermeli, ekim yapmalı ve mahsulü almak için doğru zamanı beklemelisiniz. Eğer süreci aksatır ve acele ederseniz tarladan hiçbir zaman mahsul alamazsınız. Vücudumuz için işleyiş bu şekilde gerçekleşir. Spor salonuna iki hafta gidiyor ve iki hafta mola vererek devam ediyorsanız büyük bir zaman kaybı yaşıyor olacaksınız.

Sonuç almak için ulaşabileceğiniz hedefler koyun ve yaparken eğlenebileceğiniz egzersiz metotlarını tercih edin. Bu açıdan bakacak olursak son zamanlarda trend haline gelen egzersiz türleri ve spor aletleri her türlü ihtiyacınıza cevap veriyor olacak. İster spor salonunda, ister evinizde düzenli olarak egzersiz yapabilirsiniz.

Yorumunu paylaşmak ister misin?

YouTube Kanalım
%d blogcu bunu beğendi: