CrossFit Nedir? Ne işe yarar?

Farklı antrenman metotlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bu videomda Bursa Hangaar GYM’i ziyaret ettim ve CrossFit Eğitmeni Serdar Özçalışkan ile güzel bir röportaj yaptım.

“Crossfit nedir? Ne işe yarar?” Konulu videomda merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Ayrıca video içerisinde örnek bir CrossFit antrenmanı da (WOD) paylaştık.

CrossFit nedir?

CrossFit 2000 senesinde California’da Greg Glassman tarafından geliştirilen bir kondisyon programıdır. Fonksiyonel hareketlerden oluşur ve sürekli değişken ve yüksek yoğunluklu bir içeriğe sahiptir.

Hangaar Gym ziyaret etmişken bu hareketleri denememek olmazdı;

Minnesota Üniversitesi tarafından yürütülen bir çalışmaya göre, zorlayıcı halat egzersizleri metabolizma hızını uçuşa geçiriyor. Yapılan araştırmada halat egzersizi yapanların, bir diğer popüler yağ yakma ekipmanı olan kettlebell ile çalışmaya benzer şekilde, 10 dakika gibi kısa bir sürede 150 kalori yaktığı ortaya çıktı. Kaynak: MensHealth #sagliklihoca #saglikli #hareket #egzersiz #ropeexercise #halat #rope #halategzersizi #crossfit #sagliklispor #benimhareketim #spor #zayiflama #yagyakma #arastirma #biliyormusun

Sağlıklı Hoca (@sagliklihoca)’in paylaştığı bir gönderi ()

Bazen bir kamyoncu, bazen bir inşaatçı, egzersiz dediğin dünyanın içinde pek çok meslek saklı. CrossFit egzersizlerinden bir kesit sunduğum sahne #balyoz #egzersiz #hareket #saglikli #SaglikliHoca #crossfit #benimhareketim #hareketler #fitolmak

Sağlıklı Hoca (@sagliklihoca)’in paylaştığı bir gönderi ()

Yorumunu paylaşmak ister misin?

YouTube Kanalım
%d blogcu bunu beğendi: