Burnunuzu ve Sinüsleri Netipot ile Temizleyin

Burun boşluğumuz ve etrafındaki yüz bölgesinde konumlanmış olan sinüslerin görevi aldığımız havayı ısıtmak, nemlendirmek ve temizlemek şeklindedir bu şekilde soluduğumuz ortalama 20 bin litre hava işlemden geçirilerek alt solunum yolları için uygun hale getirilmektedir, sesimizin çıkışını da dengeleyen sinüslerimizin görevlerini yerine getirebilmesi için açık olmaları gerekmektedir.

Bu gerekliliği göz önüne alarak sağlıklı burun ve sinüslere sahip olabilmek için yapabileceğiniz şifalı bir egzersizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Resimde gördüğünüz kırmızı kabın (Netipot) yerine, sinüzit açıcı yada bardak kullanabilirsiniz. Elinizdeki kabı vücut ısısı sıcaklığında su ile doldurun ve içine iki çay kaşığı himalaya tuzu atarak karıştırın. Tuz tam çözüldükten ve suya karıştıktan sonra başınızı yana çevirin ve üste kalan burun deliğinden içeriye suyu vererek diğer burun deliğinden çıkmasını sağlayın. Bitirdikten sonra aynı işlemi baştan alarak bu kez diğer burun deliğinizden uygulayın. Ağzınızın açık olması ve ağızdan nefes alıyor olmanız durumunda su genzinize kaçmaz ve diğer burun deliğinden çıkarak akar.

Burnunuzun içini, sinüslerinizi netipot yardımı ile temizleyebilirsiniz

Sinus Relief Now adlı kitabında konuyu ele alan Dr. Josephson bu uygulamanın rutin olarak belli aralıklarla tekrar edilmesi gerektiğini söylemekte, burnumuz ile sinüslerin düzenli olarak temizlenmesi gerekliliğine dikkat çekmektedir.

Bu uygulamanın bir zararı olmamakla birlikte sinüzit yada benzeri rahatsızlıkları olmayan kişilerin her gün yapması gerekmez belli aralıkla örneğin haftada bir kez kadar burnunuzu ve sinüzitlerinizi temizlemek için istifade edebilirsiniz.

Suyu boşaltırken şiddetli sümkürmelerden ve kendinizi aşırı zorlamalardan kaçının. Neti Pot adlı bu aleti yada sinüzit açmaya yönelik özel tasarlanmış ürünleri eczanelerden temin edebilirsiniz. En güzel neticeyi almanız bakımından Himalaya tuzunu tercih etmelisiniz.

Netipot Yardımı ile Sinüslerinizi ve Tıkalı Olan Burnunuzu Açın from Mahmut Talha Sağlıklı on Vimeo.

One thought on “Burnunuzu ve Sinüsleri Netipot ile Temizleyin”

Yorumunu paylaşmak ister misin?

YouTube Kanalım
%d