Ayaklarımızı Basma Şeklimizi Analiz Ettik

En sağlıklı uygulamaları ve yöntemleri sizler için takip etmeye devam ediyorum. Bu videomuzda dünyaca ünlü Foot Balance markasının gerçekleştirmiş olduğu ayak analizi ve tabanlık uygulamasını inceledim.

DOiT SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ ile gerçekleştirdiğimiz bu ortak çalışmada bir çok kişinin ayaklarını, taban yapısını detaylı olarak analiz ettik. Açıkçası bu etkinliği ilan ettiğimizde çoğu kişi şaşırmıştı çünkü ayağımıza bakmak ve onu anlamak aklımızın ucundan dahi geçmez ancak ayak sağlığı tüm vücudumuzun dengeli olabilmesi için son derece önemlidir.

Bu uygulamayı geliştiren Foot Balance amaçlarını şu şekilde özetliyor;
Amacımız, insanları daha çok hareket etmeye ve ayakları üstünde daha uzun süre ve daha güçlü durmaya teşvik etmektir. Bu amaç doğrultusunda, 10 dakikadan daha kısa bir süre içerisinde ayaklarınız için benzersiz ölçü hizmeti sunuyor ve herkesin erişebileceği, kişiselleştirilmiş özel ürünler sayesinde ilham verici ve mükemmel bir kullanıcı deneyimi sağlıyoruz.

FootBalance %100 kişiye özel şekillendirilen ortopedik ayakkabı iç tabanlığı koleksiyonu, her ayak tipine ve neredeyse bütün faaliyet ve sporlara uyan kişiye özel ayakkabı iç tabanlıkları sunmaktadır. Günlük kullanımdan, rekabetçi sporlara ve yüksek performans gerektiren aktivitelere kadar her alanda kullanabileceğiniz FootBalance %100 kişiye özel ortopedik ayakkabı iç tabanlıkları, modele ve arzu edilen destek seviyesine göre farklı yastıklama ve sertlik derecelerindedir.

Kişiye özel şekillendirilen patentli ürünlerimiz alt bacakta sık rastlanan hatalı duruşların düzeltilmesine yardım etmek üzere ayağın düzgün dizilimini destekler ve tüm vücut için sağlam bir temel teşkil eder. Esnek tabanlık çekirdeği, bir yandan kişiye özel şeklini korurken, bir yandan da dinamik geri besleme sağlayacak kadar esnektir. Bu dinamik destek, ayakları aktif tutmakta ve doğal ayak hareketlerine ve her adımda enerjinin artmasına olanak sağlamaktadır.

Foot Balance hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.doit.com.tr/footbalance.html adresini ziyaret edebilirsiniz. Katkılarından dolayı DOiT SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ ve Fizyoterapist Osman Oğuz Konakçı’ya teşekkür ederim.

Hayatınıza spor, sağlık ve hareket katmak ister misiniz? O halde doğru kanaldasınız. KANALIMA ABONE OLABİLİRSİNİZ: http://goo.gl/zvFGWA

“Sağlıklı Hoca”yı sosyal medyadan takip edin! ▼
➤ FACEBOOK: http://goo.gl/ATg3dg
➤ TWITTER: http://goo.gl/4DAXhK
➤ INSTAGRAM: http://goo.gl/pjsj1I
➤ TUMBLR http://goo.gl/1k4KXM

Leave a Comment

YouTube Kanalım