37. Vodafone Istanbul Maratonu İzlenimlerim

Kıtaları buluşturan bu güzel maratona her yıl katılmaya çalışırım. Bu sene de Vodafone sponsorluğunda düzenlenen 37. Istanbul Maratonu’ndaki yerimi aldım ve organizasyonu yerinde izledim.

Istanbul_maratonu

İşte radarıma takılanlar

– Koşu bandında 10 km koşmak ile bu tür etkinliklerde 10 km koşmak aynı değil çünkü önünüze çıkan insanlar 👥ve kalabalık sebebiyle sağa, sola, ileri-geri çapraz atlamanız 💃gerekiyor ve bacak kaslarınız değişik açılarda zorlanıyor.
– Bir çok kişi koşarken ayağını 👣 yere nasıl basacağını bilmiyor. 10 ve 15 km deneyenler açısından ertesi gün aşırı ağrı yada sakatlık gibi sonuçlar ortaya çıkabilir.
– 🎊Eğlenmeyi bilmiyoruz, koşanlarda o coşku ve neşeyi tam olarak görmek mümkün değil ayrıca sponsorlar da bu konuda yetersiz. Koşu esnasında tatlı sürprizler olabilirdi.
👕👖 Tekstil ülkesi Türkiye’ye yakışmayan bir tablodan bahsetmek istiyorum. Yerli bir spor markasına ihtiyacımız var Gaziantep menşeili ‪#‎Lescon‬ vb markalar işin içine girmeli. Herkeste Adidas, Nike, Reebok vb markaların ürünleri var.
– Yarış sonunda FINISH değil BİTİŞ yazmalı çünkü dilimizi var edecek davranış budur. Yabancılar için yazıyorsan bile yan yana yaz ama benim dilimi görmezden gelme. Benimle aynı fikirde olmayanlar lütfen Fransız-Citroen ve Alman-Audi nin TV reklamlarını izlesin böylece ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Share

Yorumunu paylaşmak ister misin?

X
%d blogcu bunu beğendi: