37. Vodafone Istanbul Maratonu İzlenimlerim

Kıtaları buluşturan bu güzel maratona her yıl katılmaya çalışırım. Bu sene de Vodafone sponsorluğunda düzenlenen 37. Istanbul Maratonu’ndaki yerimi aldım ve organizasyonu yerinde izledim.

Istanbul_maratonu

İşte radarıma takılanlar

– Koşu bandında 10 km koşmak ile bu tür etkinliklerde 10 km koşmak aynı değil çünkü önünüze çıkan insanlar ?ve kalabalık sebebiyle sağa, sola, ileri-geri çapraz atlamanız ?gerekiyor ve bacak kaslarınız değişik açılarda zorlanıyor.
– Bir çok kişi koşarken ayağını ? yere nasıl basacağını bilmiyor. 10 ve 15 km deneyenler açısından ertesi gün aşırı ağrı yada sakatlık gibi sonuçlar ortaya çıkabilir.
– ?Eğlenmeyi bilmiyoruz, koşanlarda o coşku ve neşeyi tam olarak görmek mümkün değil ayrıca sponsorlar da bu konuda yetersiz. Koşu esnasında tatlı sürprizler olabilirdi.
?? Tekstil ülkesi Türkiye’ye yakışmayan bir tablodan bahsetmek istiyorum. Yerli bir spor markasına ihtiyacımız var Gaziantep menşeili ‪#‎Lescon‬ vb markalar işin içine girmeli. Herkeste Adidas, Nike, Reebok vb markaların ürünleri var.
– Yarış sonunda FINISH değil BİTİŞ yazmalı çünkü dilimizi var edecek davranış budur. Yabancılar için yazıyorsan bile yan yana yaz ama benim dilimi görmezden gelme. Benimle aynı fikirde olmayanlar lütfen Fransız-Citroen ve Alman-Audi nin TV reklamlarını izlesin böylece ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Yorumunu paylaşmak ister misin?

YouTube Kanalım
%d blogcu bunu beğendi: