Düzce Melen Çayında Rafting

Düzce Rafting Melen ÇayıMacerayı, keşfetmeyi ve adrenalini seviyor musunuz? O zaman ortak noktamız çok demektir.

İstanbul’un yoğun, kalabalık ve bunaltıcı temposundan sıkılmış bir halde kendimi macera turlarına bakarken buldum. Bir çok tur şirketini ve outdoor (dış mekan) firmasını araştırdıktan sonra hem İstanbul’a yakın olduğu için hem de adrenalin barındırdığı için Rafting aktivitesinde karar kıldım.

İstanbul’dan Düzce Melen Çayı mevkii arası yaklaşık iki buçuk saat sürüyor, Ankara’dan da aynı zamanda gelmeniz mümkün. Sabah erken saatte yol alırsanız güzel bir köy kahvaltısı yapmak için fırsatınız olacaktır.

Bölgeye vardığınızda köylülerin el emeklerini tezgahlarda görebiliyorsunuz özellikle kavrulmuş fındık çok hoşuma gitti.

Bölgede bir çok rafting firması var. Yolda gelirken tabelalarını görmeniz mümkün ayrıca Google arama sonuçlarından da bir çok firmaya ulaşmanız mümkün. Kendi rafting turumu Doğadayız firmasından satın aldım ve memnun kaldım ayrıca Nehir Evi denilen bir diğer firma da dikkatimi çeken mekanlardan biriydi.

Yılın her döneminde farklı zorluklara sahip melen çayının en yüksek su seviyesi 1 şubat ile 1 mayıs arasındaki tarihlere denk düşmektedir. Zorluk seviyesi 3-3+. Nehir yatağı ve fiziksel yapıdan kaynaklanan eğim ve mevsimsel yüksek su seviyesi göz önüne alındığında katılımcılar için gerçek bir adrenalin ve eğlence imkanı tanır.

Parkur uzunluğu 12 km. olup aktivite 2 saat 30 dakika sürmektedir.

Bölgede rafting dışında yapabileceğiniz bir çok aktivite bulunuyor; trekking, ATV turları ve bir çok doğa sporu. Eğer güzel bir kaçış ve macera arıyorsanız Düzce bölgesinde bulunan macera merkezlerini keşfetmenizi tavsiye ederim.

Düzce Rafting Melen Çayı

Yorumunu paylaşmak ister misin?

X
%d blogcu bunu beğendi: